PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Niemieccy turyści cenią polskie uzdrowiska

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 wrz 2015 12:27

Niemieccy turyści cenią polskie uzdrowiska

Wysoki poziom świadczonych usług i niskie ceny to główne powody, dla których niemieccy turyści wybierają polskie hotele medical spa i ośrodki wypoczynkowe z zapleczem rehabilitacyjnym. Wśród kuracjuszy ze wschodnich Niemiec jednym z najatrakcyjniejszych kierunków wypoczynku jest wybrzeże Bałtyku.

REKLAMA

Obiekty uzdrowiskowe, zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim, w tym w Świnoujściu, goszczą klientów z Niemiec przez cały rok. Tutejsi hotelarze dostrzegają coraz większe zainteresowanie pobytami medycznymi, które koncentruje się głównie wokół rehabilitacji i zabiegów, przeprowadzanych na bazie naturalnych składników leczniczych, np. borowiny czy solanek. Okazuje się, że dla turysty z Niemiec wyjątkowo ważny jest wysoki poziom polskich usług, których ceny są stosunkowo niskie, w porównaniu z podobnymi ofertami proponowanymi po stronie niemieckiej. Niemieckie biura podróży dla swoich klientów poszukują również hoteli, które poza bazą uzdrowiskową, dysponują ciekawym zapleczem rekreacyjnym.

Polska gościnność ma znaczenie

- Wysoki poziom usług medical spa i atrakcyjne ceny są dla Niemców kluczowe, jednak w nadbałtyckich hotelach chwalą oni sobie także wyjątkową gościnność i dobrą lokalizację w bliskiej odległości od miejsca zamieszkania. Równie ważna jest możliwość refundacji pobytu kuracyjnego w Polsce przez niemiecką kasę chorych. – mówi Monika Żurawik, przedstawiciel niemieckiego touroperatora MediKur Reisen Gmbh z Berlina.

I leczenie, i rozrywka

Według hotelarzy ze Świnoujścia, dla niemieckich turystów istotne jest również połączenie pobytu rehabilitacyjnego z ofertą turystyczną. Taka idea już teraz mocno się rozwija i może mieć niebagatelne znaczenie dla konkurencyjności hotelu w oczach klienta zagranicznego.

- W obiektach z grupy Interferie, zlokalizowanych w Świnoujściu, widzimy, że goście niemieccy poszukują nie tylko usług medycznych wysokiej klasy, ale również bogatej oferty zagospodarowania czasu wolnego – mówi Jan Koman, prezes spółki Interferie S.A. - Oczekują konkretnego planu dnia, który obejmie zarówno zabiegi uzdrowiskowe i spa, aktywności sportowe oraz ofertę rozrywkową. W niedalekiej przyszłości dla hotelarza może być istotne również umiejętne wykorzystanie polskiej kultury do rozwoju turystyki senioralnej, a także edukacji do odpowiedniej  profilaktyki zdrowia.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA