PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nieruchomości szyte na miarę

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 15 lis 2016 14:50

Nieruchomości szyte na miarę Ron Ben Shahar, główny partner Angel Poland Group, grupy inwestującej w nieruchomości premium m.in. OVO Wrocław

Coraz bardziej istotnym segmentem rynku dóbr luksusowych są prestiżowe nieruchomości, które traktowane są przede wszystkim jako dobra inwestycja.

REKLAMA

- Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce charakteryzuje się relatywnie niskim poziomem cen w porównaniu do Europy Zachodniej – zaznacza Steven Baxted, partner, szef zespołu doradztwa dla rynku budownictwa i nieruchomości w KPMG w Polsce. - Nawet w przypadku najbardziej prestiżowych obiektów średnie ceny za metr kwadratowy wynoszą maksymalnie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bardzo często wartość nieruchomości luksusowej obejmuje nie tylko koszt zakupu, ale także wydatki na wykończenie, które jest „szyte na miarę” dla konkretnego klienta.

Coraz częściej tego rodzaju nieruchomości w Polsce kupują również nabywcy z zagranicy. - Na rynku wciąż jest nisza – dotyczy to zwłaszcza inwestycji w najlepszych lokalizacjach, które są postrzegane również jako dobra lokata kapitału – uważa Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group.

Kiedy w 2003 roku firma rozpoczynała działalność w Polsce, nasz rynek w segmencie luksusu odbiegał od europejskiego. - Słyszałem wtedy wiele głosów, że nie znajdziemy klientów na naszą ofertę, że jest na to za wcześnie – wspomina Ron Ben Shahar. - Do dzisiaj zainwestowaliśmy w 10 projektów na łączną sumę 1,5 mld zł.

Firma działa w wielu segmentach rynku nieruchomości premium. Skupia się na budowie apartamentów dla wymagającego klienta, a także planuje inwestycje mixed-use z funkcją hotelu. - Kolejny luksusowy wielofunkcyjny kompleks zbudujemy w Krakowie. Powstanie tam hotel jednej z najbardziej znanych na świecie marek, której jeszcze nie ma w Polsce. Poza tym nadal będziemy rozwijać sieć centrów seniora Angel Care. Pierwsze działa już we Wrocławiu, następne powstanie również w Krakowie – wylicza przedstawiciel Angel Poland Group.

Zdaniem inwestora, przez kilkanaście lat polski rynek bardzo upodobnił się do zachodniego. - Do OVO Wrocław klientów przyciąga lokalizacja, niezwykły – wyróżniający się na tle polskich, ale nie tylko – projekt, a także gwarancja elitarności. To inwestycja, która wyróżniałaby się również w Wiedniu, Monachium czy Mediolanie – mówi Ron Ben Shahar. - Oczekiwania polskich klientów są dziś dokładnie takie same jak w przypadku krajów zachodnich. Polacy zaczynają utożsamiać przestrzeń z komfortem, rośnie też znaczenie dodatkowych usług. Recepcja, concierge i ochrona to dziś już standard w niemalże każdej inwestycji luksusowej. Klient, który płaci powyżej 15 tys. zł za mkw., oczekuje także siłowni, basenu, sauny, stref relaksu itp. Dlatego przy realizacji nowych inwestycji niezwykle istotne jest uwzględnienie takich udogodnień, jakie zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Anett 2016-11-21 17:23:10
    Inwestuje w tego typu nieruchomości z chłopakami z Aparthotele.Com - można dobrze zarobić i ulokować kasę w nieruchomości, porównywalne do lokaty bankowej, tylko stopa zwrotu zdecydowanie wyższa. Przestrzegam jednak przed wybraniem nieruchomości samemu na tym rynku jest sporo “niejasnych” firm, warto skorzystać z wiedzy innych.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA