PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nieruchomości to czysty zysk. CFI Holding na fali

  • Autor: propertynews.pl
  • 07 lis 2016 11:00

Nieruchomości to czysty zysk. CFI Holding na fali Inwestycja CFI Holding w Falentach

Grupa Kapitałowa CFI Holding opublikowała wyniki po III kw. 2016 r. W tym czasie przychody wzrosły o blisko 34 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, a zysk operacyjny o 354 proc.

REKLAMA

Po trzech kwartałach br. przychody netto grupy wyniosły ponad 91,2 mln zł. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku (ponad 68,2 mln zł) oznacza to wzrost rdr o prawie 34 proc. Skonsolidowany zysk operacyjny w omawianym okresie wyniósł ponad 78 mln zł, w porównaniu do ponad 17 mln zł po trzech kwartałach roku ubiegłego (354 proc. wzrostu).

- Konsekwentnie realizowane założenia rozwoju przynoszą widoczne efekty. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Obecnie realizujemy kilkanaście bardzo ciekawych inwestycji w wielu obszarach naszej działalności. Inwestycje te, po ich zakończeniu, przyczynią się – w naszej ocenie – do jeszcze dynamiczniejszego wzrostu wartości CFI dzięki pozytywnemu wpływowi na wzrost przychodów i, tym samym, zysków operacyjnych – powiedział Michał Kawczyński, wiceprezes zarządu CFI Holding.

Na wzrost przychodów w omawianym okresie miały wpływ rozpoczęte jeszcze w roku ubiegłym inwestycje. Są one obecnie kontynuowane przez Grupę. W przyjętych założeniach ich zakończenie przewidziano na rok przyszły. Inwestycje te dotyczą przede wszystkim modernizacji posiadanych już przez GK CFI Holding nieruchomości biurowych i handlowych, a ich celem jest możliwość długoterminowego najmu. Działania te, w ocenie zarządu firmy, powinny w wieloletniej perspektywie pozytywnie wpływać na stabilny wzrost przychodów Grupy. Podobnie zarząd ocenia inwestycje czynione w branży hotelarskiej.

- W tej chwili realizujemy inwestycje hotelowe w naszych własnych obiektach, umiejscowionych na Śląsku, we Wrocławiu, Gdańsku oraz Łodzi. Jest to nasza odpowiedź na dość dynamiczny rozwój rynku usług hotelowych, który w naszej ocenie w okresie najbliższych kilku lat nie powinien znacząco spowolnić. Widzimy tu sporą przestrzeń do działania ze względu na stały wzrost turystyki oraz rosnącego zapotrzebowania na usługi hotelarsko-konferencyjno-szkoleniowe ze strony firm. Wyniki finansowe CFI Holding SA potwierdzają słuszność obranego przez nas kursu – dodał Michał Kawczyński.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • CORA 2016-11-07 17:14:54
    TAK PIĘKNIE ZARABIAJĄ TYLKO WIERZYCIELI WYDYMALI DLACZEGO NIE DOPUSZCZĄ AKCJI Z UKŁADU DO OBROTU
  • Aneta 2016-11-07 14:39:08
    Inwestuje w tego typu nieruchomości z chłopakami z Aparthotele.Com - można dobrze zarobić i ulokować kasę w nieruchomości, porównywalne do lokaty bankowej, tylko stopa zwrotu zdecydowanie wyższa. Przestrzegam jednak przed wybraniem nieruchomości samemu na tym rynku jest sporo “niejasnych” firm, warto skorzystać z wiedzy innych.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA