PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe inwestycje turystyczne w łódzkim Uniejowie

  • Autor: PAP
  • 09 mar 2012 23:09

Kończą się prace przy budowie Zagrody Młynarskiej i renowacji uniejowskiego zamku, który przed laty był siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich. W obu tych obiektach będą m.in. miejsca noclegowe dla turystów. Podłódzki Uniejów od kilku miesięcy z niecierpliwością czeka na podpis premiera Donalda Tuska pod decyzją nadającą miastu status uzdrowiska.

REKLAMA

Na 26 maja zaplanowano uroczyste zakończenie dwóch kolejnych inwestycji: nowej części basenów termalnych i kompleksu rekreacyjno-sportowego. W tym drugim znajdą się m.in. dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie - jedno ze sztuczną, drugie z naturalną trawą. Obie płyty będą podgrzewane wodami termalnymi i oświetlone.

W nowej części kompleksu basenów termalnych znajdą się m.in. gorące oraz zimne baseny otwarte i kryte, kompleks saun, komora śnieżna o temperaturze -10 st. C, bar wodny, kręgielnia i sala balowa. Przy basenach będzie również ujęcie wody pitnej, która ma walory lecznicze i wspomaga układ pokarmowy.

Już 31 sierpnia 2011 roku ministerstwo zdrowia wydało opinię potwierdzającą, że Uniejów spełnia wszystkie warunki niezbędne do uzyskania statusu uzdrowiska, w którym leczone mogą być choroby: ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, naczyń obwodowych i skóry. Na razie jednak Uniejów nie może jeszcze do swojej nazwy dodać oficjalnie słowa "Zdrój".

"Czekamy na wprowadzenie tej sprawy pod obrady Rady Ministrów i podpis pana premiera. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przy problemach, jakimi zajmuje się rząd, sprawa naszego uzdrowiska to mały temat. Dla takiego środowiska jak nasze jest to jednak temat bardzo ważny" - powiedział PAP burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek.

Wyjaśnił, że zakończenie formalności związanych z nadaniem miastu statusu uzdrowiska pozwoli nie tylko dodać do nazwy człon "Zdrój", ale również umożliwi istniejącemu już sanatorium podpisanie z NFZ kontraktu na leczenie. Dopóki do tego nie dojdzie pacjenci muszą ponosić pełny koszt leczenia w uniejowskim sanatorium, które jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju.

"W tej chwili nie pozostaje nam jednak nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na podpis premiera" - powiedział Kaczmarek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA