PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe inwestycje turystyczne w łódzkim Uniejowie

  • Autor: PAP
  • 09 mar 2012 23:09

Kończą się prace przy budowie Zagrody Młynarskiej i renowacji uniejowskiego zamku, który przed laty był siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich. W obu tych obiektach będą m.in. miejsca noclegowe dla turystów. Podłódzki Uniejów od kilku miesięcy z niecierpliwością czeka na podpis premiera Donalda Tuska pod decyzją nadającą miastu status uzdrowiska.

REKLAMA

Na 26 maja zaplanowano uroczyste zakończenie dwóch kolejnych inwestycji: nowej części basenów termalnych i kompleksu rekreacyjno-sportowego. W tym drugim znajdą się m.in. dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie - jedno ze sztuczną, drugie z naturalną trawą. Obie płyty będą podgrzewane wodami termalnymi i oświetlone.

W nowej części kompleksu basenów termalnych znajdą się m.in. gorące oraz zimne baseny otwarte i kryte, kompleks saun, komora śnieżna o temperaturze -10 st. C, bar wodny, kręgielnia i sala balowa. Przy basenach będzie również ujęcie wody pitnej, która ma walory lecznicze i wspomaga układ pokarmowy.

Już 31 sierpnia 2011 roku ministerstwo zdrowia wydało opinię potwierdzającą, że Uniejów spełnia wszystkie warunki niezbędne do uzyskania statusu uzdrowiska, w którym leczone mogą być choroby: ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, naczyń obwodowych i skóry. Na razie jednak Uniejów nie może jeszcze do swojej nazwy dodać oficjalnie słowa "Zdrój".

"Czekamy na wprowadzenie tej sprawy pod obrady Rady Ministrów i podpis pana premiera. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przy problemach, jakimi zajmuje się rząd, sprawa naszego uzdrowiska to mały temat. Dla takiego środowiska jak nasze jest to jednak temat bardzo ważny" - powiedział PAP burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek.

Wyjaśnił, że zakończenie formalności związanych z nadaniem miastu statusu uzdrowiska pozwoli nie tylko dodać do nazwy człon "Zdrój", ale również umożliwi istniejącemu już sanatorium podpisanie z NFZ kontraktu na leczenie. Dopóki do tego nie dojdzie pacjenci muszą ponosić pełny koszt leczenia w uniejowskim sanatorium, które jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju.

"W tej chwili nie pozostaje nam jednak nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na podpis premiera" - powiedział Kaczmarek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA