PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe oblicze hotelu Grand architektoniczną perłą Wrocławia

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 04 paź 2017 14:12

Nowe oblicze hotelu Grand architektoniczną perłą Wrocławia Wizualizacja Hotelu Grand (fot. mat. pras.)

Ruszyła rewitalizacja Hotelu Grand znajdującego się przy ul. Piłsudskiego. Historyczny symbol Wrocławia, położony naprzeciw Dworca Głównego PKP, przed wojną znany jako Hotel du Nord, był jednym z najbardziej eleganckich obiektów we Wrocławiu. Rafin – znany z rewitalizacji Historycznych Hoteli Wrocławia, a także znaczący wrocławski deweloper, zapewnia, że hotel ponownie stanie się architektoniczną perłą i wizytówką miasta. Zakończone niedawno - ponad 2 letnie prace projektowe - pozwoliły na rozpoczęcie prac budowlanych, które spółka Rafin planuje zakończyć na przełomie 2020/2021 roku. Hotel będzie miał 4 gwiazdki.

REKLAMA

Rewitalizowany Hotel Grand będzie miał 172 pokoje (148 w Hotelu Grand oraz 24 przestronne apartamenty w części hotelowej przy ul. Gwarnej). Pod „Grandem” zostanie wybudowany  parking dla hotelowych gości. Na dachu budynku powstanie tzw. otwarty SkyBar z przepięknym widokiem na nowy Dworzec PKP. W obiekcie znajdzie się także przestrzeń na parterze o powierzchni 271 mkw, którą dzięki tzw. ścianom mobilnym będzie można podzielić na większą liczbę mniejszych sal konferencyjnych. Za projekt rewitalizacji Granda odpowiedzialna jest wrocławska pracownia GREG architekci.

Jak mówi Paweł Rojek, prezes spółki Rafin: - Architektura jest naszą pasją, dlatego z sukcesem rewitalizujemy zabytkowe hotele: Hotel Piast i Hotel Europejski. Nadszedł czas na największy projekt - przygotowany ze szczególnym pietyzmem: Hotel Grand. To nie koniec, gdyż w naszym portfolio już czeka następny zabytek w ścisłym centrum miasta.

Grzegorz Górka, główny projektant rewitalizacji Hotelu Grand, właściciel pracowni GREG architekci: - Realizacja projektu Hotelu Grand była największym wyzwaniem projektowym w naszej dotychczasowej karierze zawodowej. Z każdym kolejnym etapem nabieraliśmy co raz większego szacunku do tego obiektu. Ranga miejsca, w którym jest zlokalizowany oraz jego bogata historia bezsprzecznie zobowiązywały nas do tego. Dzisiaj projekt zostaje wdrożony do realizacji co jest dla nas ogromnym sukcesem.

Zwieńczeniem ponad 2 letnich prac nad projektem „nowego” Granda będzie spotkanie wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w rozpoczęcie projektu. Już 4 października o godzinie 12:30 w Hotelu Piast przy ul. Piłsudskiego 100, w wielkim skrócie przedstawimy Państwu efekt długiej i  wytężonej, ale niezwykle wartościowej pracy wielu osób i instytucji, w tym Profesorów wrocławskich uczelni, Miejskiego Konserwatora Zabytków, Architekta Miasta, przedstawicieli stowarzyszeń urbanistycznych, rad osiedli oraz głównego projektanta, wykonawcę oraz inwestora projektu Grand.

Paweł Rojek podkreśla – Projekt, którego autorem jest wrocławski architekt Grzegorz Górka z pracowni GREG architekci od momentu powstania przechodził wiele zmian i modyfikacji. Czasem nie zgadzaliśmy się z nimi. Jednak po konsultacjach z przedstawicielami urzędów, organizacji zawodowych architektów i inżynierów budownictwa oraz organizacji obywatelskich, znaczącego zaangażowania ze strony konserwatora miejskiego - stał się po prostu… lepszy!  Jesteśmy wyjątkowo dumni z uzyskanego efektu i wiemy, że nie byłby on możliwy bez tej współpracy i merytorycznego zaangażowania tak wielu środowisk wrocławian.

Grzegorz Górka dodaje: – Dążyliśmy do realizacji projektu obejmującego bardzo szeroki zakres, wchodzącego w rozwiązanie najdrobniejszych detali i szczegółów dotyczących formy i funkcji obiektu. Projekt oprócz projektu architektoniczno – budowlanego obejmuje wnętrza, elementy identyfikacji i informacji wizualnej, logo itp. Kompleksowe opracowanie w naszej ocenie jest szansą na uzyskanie spójnego i szlachetnego efektu końcowego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA