PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe oblicze Port-Hotel

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 sie 2015 11:54

Nowe oblicze Port-Hotel Adam Strażecki, prezes zarządu Chopin Airport Development.

Spółka Port-Hotel zmienia nazwę. Od 13 sierpnia funkcjonuje jako Chopin Airport Development. Za tym idą zmiany w strategii rozwoju, która ma przejąć projekty deweloperskie grupy PPL.

REKLAMA

- Aktualizację strategii przygotowaliśmy w oparciu o wnikliwą analizę rynku nieruchomości biurowych w Warszawie, rynku hotelowego w Polsce i dotychczasowych wyników spółki. Uwzględniliśmy dynamikę sytuacji rynkowej i makroekonomicznej. Naszym celem jest osiągnięcie przez spółkę pozycji silnej, optymalnie zorganizowanej i nastawionej na dalszy rozwój organizacji, zwiększenie jej potencjału i możliwości działania – powiedział Adam Strażecki, prezes zarządu Chopin Airport Development.

Spółka Chopin Airport Development, członek Grupy PPL, realizuje hotelowe inwestycje około lotniskowe w sąsiedztwie regionalnych portów lotniczych i świadczy usługi hotelowo-konferencyjne oraz rekreacyjne. Projekty hotelowe są nadal istotnym i spójnym elementem podstawowej działalności.

W wyniku modyfikacji strategii, Chopin Airport Development wzbogacać będzie obszar swojej aktywności biznesowej o usługi najmu powierzchni biurowej. W ten sposób spółka jest nie tylko inwestorem, operatorem i administratorem istniejących hoteli oraz hoteli w budowie, lecz będzie również budować, eksploatować i zarządzać nowo powstającymi, komercyjnymi zasobami nieruchomościowymi Grupy.

Zmiana nazwy spółki nie ma wpływu na jej formę prawną. 

Spółka Port-Hotel została założona w 1998 roku przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", będące właścicielem 100 proc. udziałów spółki. Port-Hotel jest właścicielem i zarządza hotelem Courtyard by Marriott na Lotnisku Chopina w Warszawie, obiektem wielokrotnie wyróżnianym i nagradzanym, który obchodził w 2013 roku swoje 10-lecie.

W 2013 roku Spółka uruchomiła dwa nowe hotele: Hampton by Hilton Warsaw Airport w Warszawie oraz Hampton by Hilton Gdańsk Airport w Gdańsku. Port-Hotel jest współinwestorem i będzie dzierżawcą będącego w budowie 5-gwiazdkowego hotelu Renaissance na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA