PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe oblicze Port-Hotel

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 sie 2015 11:54

Nowe oblicze Port-Hotel Adam Strażecki, prezes zarządu Chopin Airport Development.

Spółka Port-Hotel zmienia nazwę. Od 13 sierpnia funkcjonuje jako Chopin Airport Development. Za tym idą zmiany w strategii rozwoju, która ma przejąć projekty deweloperskie grupy PPL.

REKLAMA

- Aktualizację strategii przygotowaliśmy w oparciu o wnikliwą analizę rynku nieruchomości biurowych w Warszawie, rynku hotelowego w Polsce i dotychczasowych wyników spółki. Uwzględniliśmy dynamikę sytuacji rynkowej i makroekonomicznej. Naszym celem jest osiągnięcie przez spółkę pozycji silnej, optymalnie zorganizowanej i nastawionej na dalszy rozwój organizacji, zwiększenie jej potencjału i możliwości działania – powiedział Adam Strażecki, prezes zarządu Chopin Airport Development.

Spółka Chopin Airport Development, członek Grupy PPL, realizuje hotelowe inwestycje około lotniskowe w sąsiedztwie regionalnych portów lotniczych i świadczy usługi hotelowo-konferencyjne oraz rekreacyjne. Projekty hotelowe są nadal istotnym i spójnym elementem podstawowej działalności.

W wyniku modyfikacji strategii, Chopin Airport Development wzbogacać będzie obszar swojej aktywności biznesowej o usługi najmu powierzchni biurowej. W ten sposób spółka jest nie tylko inwestorem, operatorem i administratorem istniejących hoteli oraz hoteli w budowie, lecz będzie również budować, eksploatować i zarządzać nowo powstającymi, komercyjnymi zasobami nieruchomościowymi Grupy.

Zmiana nazwy spółki nie ma wpływu na jej formę prawną. 

Spółka Port-Hotel została założona w 1998 roku przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", będące właścicielem 100 proc. udziałów spółki. Port-Hotel jest właścicielem i zarządza hotelem Courtyard by Marriott na Lotnisku Chopina w Warszawie, obiektem wielokrotnie wyróżnianym i nagradzanym, który obchodził w 2013 roku swoje 10-lecie.

W 2013 roku Spółka uruchomiła dwa nowe hotele: Hampton by Hilton Warsaw Airport w Warszawie oraz Hampton by Hilton Gdańsk Airport w Gdańsku. Port-Hotel jest współinwestorem i będzie dzierżawcą będącego w budowie 5-gwiazdkowego hotelu Renaissance na Lotnisku Chopina w Warszawie.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA