PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe otwarcia hoteli w Polsce oraz ekspansja zagraniczna – oto plany Focus Hotels

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 kwi 2018 16:07

Nowe otwarcia hoteli w Polsce oraz ekspansja zagraniczna – oto plany Focus Hotels Focus Premium w Sopocie, fot. materiały inwestora

Średnio cztery otwarcia rocznie, nowe brandy oraz ekspansja zagraniczna - to wszystko ma spowodować, że sieć Focus Hotels SA, należąca do Grupy Kapitałowej Immobile SA, już w 2020 roku ma odnotować przychody na poziomie 90 mln zł rocznie.

REKLAMA

Focus Hotels SA właśnie otwiera swój dziewiąty hotel w Polsce i trzeci w Trójmieście. Butikowy Focus Premium w centrum Sopotu, przy ulicy 1 Maja 7 dołącza do sieci, która obejmuje już obiekty w Bydgoszczy (Focus Premium Pod Orłem włączony do sieci w marcu 2017 roku), Gdańsku (otwarty w czerwcu 2016 roku), Łodzi, Szczecinie, Chorzowie oraz Inowrocławiu. - W sumie w sieci Focus Hotels mamy 800 pokoi. W ubiegłym roku nasze obiekty odwiedziło ponad ćwierć miliona gości – mówi Łukasz Płoszyński, wiceprezes zarządu sieci Focus Hotels.

Dobre wyniki hoteli, rosnące statystyki w turystyce oraz pozytywna koniunktura w hotelarstwie zachęcają do ekspansji. - W kolejnych latach zakładamy średnio cztery otwarcia rocznie. Jeszcze w tym roku, na przełomie sierpnia i września sieć powiększy się o trzygwiazdkowy Focus Hotel Poznań przy ul. Serafitek, w odległości ok. 2 km od Rynku Starego Miasta, który zaoferuje 90 pokoi. Kolejne otwarcie planujemy w Lublinie, w I kwartale 2019 roku. Czterogwiazdkowy Focus Premium Lublin będzie mieć 78 pokoi – dodaje.

W kolejnych latach Focus Hotels weźmie na celownik następne miasta, w których nie jest jeszcze obecna. - To Warszawa, Kraków i Wrocław – podkreśla Łukasz Płoszyński.

W Warszawie spółka postawiła na Mokotów i ulicę Woronicza. Powstanie tu czterogwiazdkowy Focus Hotel Premium Warszawa. - Inwestor właśnie otrzymał pozwolenie na budowę. Obiekt ma być gotowy w 2020 roku. Powstaną w nim 234 pokoje oraz centrum konferencyjne. - To będzie trzecie największe, hotelowe centrum konferencyjna w Warszawie, o powierzchni 1700 mkw. - deklaruje.

Rynek rumuński to najbliższy zagraniczny cel dla sieci. - Ekspansja w Rumunii, Czechach, na Węgrzech oraz Słowacji, wraz z jednoczesnym utrzymaniem wzrostu w Polsce, to cele na najbliższe lata – podsumowuje Płoszyński.

Focus Hotels chce działać w kilku segmentach. Dominujący ma być standard czterogwiazdkowy, a następnie ekonomiczny. Jednocześnie firma chce rozwijać markę hoteli pięciogwiazdkowych. - Pierwszym hotelem o takim standardzie ma być Focus Premium Pod Orłem, włączony do sieci w marcu 2017 roku, w którym planujemy remont – zapowiada.

Sieć rozpoczęła ekspansję w 2013 roku, zamykając wtedy rok przychodami na poziomie ponad 21 mln zł. W 2016 roku było to 33,7 mln zł, zaś w 2017 roku – już 42 mln zł. - Jesteśmy najszybciej rozwijającą się polską siecią hoteli – podsumowuje wiceprezes zarządu sieci Focus Hotels.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA