PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe środki bezpieczeństwa mają chronić turystów

  • Autor: PAP
  • 11 cze 2013 21:01

Paryska policja ogłosiła we wtorek nowe sposoby walki z przestępczością, której ofiarą padają turyści. To m.in. ostrzeżenia w środkach transportu, możliwość szybkiego składania skarg na policji oraz zwrócenie uwagi turystom, jakich nawyków powinni unikać.

REKLAMA

Już wcześniej policja wzmocniła patrole w najpopularniejszych wśród turystów miejscach: katedrze Notre Dame, Luwrze, Operze Paryskiej, dzielnicy Montmartre i na Polach Elizejskich, a także w środkach transportu miejskiego.

Teraz, jak zapowiada, będzie ściślej współpracować z przemysłem turystycznym i ambasadami obcych państw, by za ich pośrednictwem informować turystów, jakich nawyków muszą się wystrzegać. Powstanie też lista hoteli w Paryżu, w których okolicy należy zachować szczególną czujność.

W autobusach, które kursują z lotniska Roissy-Charles de Gaulle do centrum, znajdą się ogłoszenia z ostrzeżeniami. Podobne ostrzeżenia, które już są nadawane w metrze paryskim, będą ogłaszane teraz także po chińsku i japońsku.

Policja chce również zwrócić uwagę turystów na możliwość składania skarg, ułatwioną dzięki aplikacji dostępnej na wszystkich komisariatach. Pozwala ona na złożenie skargi w uproszczonym trybie i łącznie w 16 językach.

Zapowiadana jest też nowa wersja przewodnika "Paryż - całkowicie bezpieczny", która prócz wersji chińskiej, japońskiej, koreańskiej, angielskiej i hiszpańskiej będzie przetłumaczona na rosyjski. Przewodnik będzie też rozpowszechniany szerzej, niż było to do tej pory.

W zeszłym roku Paryż odwiedziło 29 milionów turystów. Cudzoziemców zaniepokoiły jednak przypadki rabunków, których ofiarą padali turyści z Chin, oraz plaga kradzieży kieszonkowych. W kwietniu pracownicy Luwru, jednego z największych muzeów na świecie, ogłosili jednodniowy strajk, by zaprotestować przeciwko atakom zorganizowanych grup kieszonkowców, zarówno na turystów, jak i personel muzeum.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA