PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy rozdział dla śląskich hoteli

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 10 mar 2016 12:38

Nowy rozdział dla śląskich hoteli Adam Konieczny, Christie + Co

Nowa, międzynarodowa marka korporacji Marriott – Moxy Hotels zapowiedziała ekspansję w Polsce. Gdzie ją rozpocznie? W Katowicach. I to nie przypadek, bo miasto ma szansę stać się nową destynacją dla biznesu i przemysłu spotkań

REKLAMA

Nowa inwestycja spółki Eurostar Hotele przy ul. Wojewódzkiej, w ramach której powstanie trzygwiazdkowy hotel, ekonomiczna marka B&B Hotels na rogu ulic Sokolskiej i Opolskiej, trzygwiazdkowy Best Western Hotel Mariacki przy ul. Mariackiej czy hotel Moxy na lotnisku w Pyrzowicach – to tylko część hotelarskich projektów prowadzonych w stolicy Górnego Śląska.

- Katowice, do tej pory oceniane jako płytki rynek hotelowy, dziś są uważane przez inwestorów i operatorów za jedno najbardziej perspektywicznych miejsc pod takie przedsięwzięcia – zauważa Adam Konieczny, Christie + Co.

Skąd to hotelarskie przyspieszenie? Wszystko przez rozwój sektora konferencji, eventów i wydarzeń kulturalnych, których liczba rośnie.

Turystyka biznesowa kołem zamachowym

Według danych z Raportu Przemysłu Spotkań i Wydarzeń w Polsce, w 2015 roku w Katowicach zorganizowano 1576 spotkań i wydarzeń, z czego większość to imprezy korporacyjne, a ponad 400 to kongresy i konferencje. Co roku przybywa też odwiedzających miasto. W 2014 r. z noclegów w Katowicach skorzystało blisko 300 tys. turystów, z czego 80 tys. stanowili goście zagraniczni.

Warunki do rozwoju tego sektora stwarza uruchomione niedawno Międzynarodowe Centrum Kongresowe. - Ten wielofunkcyjny, ultranowoczesny obiekt pozwala na podniesienie rangi Katowic jako najlepszego miejsca dla biznesowych, naukowych i kulturalnych spotkań. Wraz z nim rośnie atrakcyjność i rozpoznawalność Katowic na rynku krajowym i międzynarodowym – mówi prezydent Marcin Krupa.

Bo dla hotelarzy największe „żniwa” przychodzą właśnie w miesiącach „kongresowych”. - Obłożenie zależne jest w dużej mierze od tego, co aktualnie dzieje się w mieście. Nie bez znaczenia są również nowe inwestycje biznesowe, otwarcia nowych biurowców i siedzib międzynarodowych firm – mówi Tomasz Piórkowski, dyrektor generalny angelo Hotel Katowice. - Każda nowa inwestycja i każde wydarzenie organizowane w mieście oznacza dodatkowych turystów czy biznesmenów, którzy przyjeżdżają służbowo – dodaje.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA