PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Od cukrowni po klasztor. Arche powiększa kolekcję hoteli

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 07 gru 2017 07:52

Od cukrowni po klasztor. Arche powiększa kolekcję hoteli Władysław Grochowski, prezes Arche

Arche wprowadza do obrotu na Catalyst nową pulę obligacji. Grupa przeznaczy środki na bieżącą działalność inwestycyjną. W budowie jest 11 hoteli, w tym jedna z największych inwestycji - Cukrownia Żnin.

 

REKLAMA

Do obrotu trafi 300 tys. obligacji Arche o łącznej wartości 30 mln zł.

- Pieniądze z obligacji przeznaczymy na bieżącą działalność inwestycyjną. Jesteśmy w trakcie budowy kilku dużych obiektów - mówi prezes Arche Waldemar Grochowski. 

W portfelu Arche jest siedem hoteli i jeden apartamentowiec. W najbliższych latach grupa będzie ich miała minimum 20 - zdradza prezes Arche. - Tylko rewitalizacja Cukrowni Żnin pochłonie nawet 200 mln zł - mówi. 

Pierwszy etap rewitalizacji Cukrowni będzie kosztować około 100 mln zł i ma się zakończyć w ciągu dwóch lat. Termin zakończenia drugiego etapu zależeć będzie od kondycji finansowej spółki i - jak zdradza prezes - prawdopodobnie zakończy się w ciągu 5 lat. 

Obiekt po dawnej cukrowni zostanie zaadaptowany na Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe. Znajdzie się w nim blisko 400 pokoi noclegowych, sale konferencyjne, restauracja, SPA, basen i centrum rehabilitacji.

- W tej chwili trwają prace zbrojeniowe wewnątrz obiektu, bo wymaga on podbicia - mówi Waldemar Grochowski. - Zachowujemy praktycznie wszystko, co oszczędził czas. Poprawiamy minimum. W starą substancję wprowadzamy nowoczesność. Chcemy zrobić to tak, by nasi goście mogli mieć wyobrażenie jak cukrownia funkcjonowała - mówi. 

Nowe otwarcia

W budowie jest 11 obiektów hotelowych Arche. Najbliższe otwarcie planowane jest tuż po N0wym Roku. Będzie to hotel w Górze Kalwarii. Do dyspozycji gości zostanie oddany obiekt usytuowany w dawnych koszarach z 1863 r. To 3-gwiazdkowy hotel z salą konferencyjną i restauracją, utrzymany w loftowym stylu, z zachowaniem oryginalnych elementów.

Także w pierwszej połowie 2018 Arche planuje otworzyć jedną ze swoich inwestycji w Warszawie - trzygwiazdkowy Hotel Polonez Arche. Łącznie znajdzie się tam blisko 300 miejsc noclegowych. Na parterze powstanie lokal gastronomiczny oraz powierzchnie usługowo-handlowe. W drugim półroczu przygotowywane jest otwarcie Arche Hotel Krakowska w Warszawie. Będzie to  nowoczesny obiekt, spełniający wymogi hotelu o standardzie czterech gwiazdek. 

 - Czekamy też na pozwolenie na rozpoczęcie pierwszego etapu rewitalizacji Klasztoru we Wrocławiu. To obiekt z pięknym parkiem, w jednym skrzydle mieszkają jeszcze siostry. Nazwa będzie nawiązywać do klasztoru - zdradza prezes Waldemar Grochowski.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA