PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Odsłaniamy tajniki Mercure Kraków Stare Miasto

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 paź 2016 08:20

Odsłaniamy tajniki Mercure Kraków Stare Miasto Mercure Kraków Stare Miasto

Mercure Kraków Stare Miasto, dzieło pracowni ABP i Kaczmarek Studio wdrożyło nowoczesne rozwiązania. Zobacz, co udało się osiągnąć twórcom obiektu.

REKLAMA

Inwestycja jest drugim obiektem w portfolio marek AccorHotels w Polsce posiadającym certyfikat Breeam – pierwszym był ibis Gdańsk Stare Miasto oddany do użytku 22 sierpnia br.

 –Nie wyobrażamy sobie, aby w naszej najnowszej inwestycji nie zostały wykorzystane najnowocześniejsze rozwiązania proekologiczne. Szczególnie jest to ważne w mieście, w którym nie ma już miejsca na inwestycję negatywnie wpływającą na środowisko. Jesteśmy dumni z tego, że w Krakowie, odwiedzanym rocznie przez ponad 10 milionów turystów, znajduje się obiekt, który jest nie tylko piękny, ale też powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju - mówi Sabina Bartyzel, dyrektor generalna Mercure Kraków Stare Miasto i dyrektor regionu Polski Południowej dla marek Midscale Grupy Hotelowej Orbis.

Nowe technologie i niepowtarzalny design

Nowoczesne rozwiązania budowlane, które zastosowano w tworzeniu tego obiektu, zasługują na uwagę, ale niebagatelną rolę odegrały również technologie cyfrowe zastosowane w kreowaniu wnętrz. 

W hotelach marki Mercure znajdują się tzw.”ściany marki” czyli Brand Wall. W tym elemencie wystroju jest zawarta kwintesencja historii, która kryje się za designem hotelu. W Mercure Kraków Stare Miasto to głowy wawelskie. Ściana mierzy 4 metry wysokości, a w kasetonach, jak na wawelskim suficie, umieszczono jedenaście głów krakowskich mieszczan, zeskanowanych z oryginałów, do wykonania których wykorzystano termoplastyczny poliester i technologię druku 3D.

Fotele w lobby są współczesną interpretacją królewskiego tronu. To najnowsze wzory włoskiej marki Mooi, angielskiego designera Toma Dixona czy skandynawskich twórców marki Norr11 i Gubi. Nad recepcją wiszą złote lampy ledowe, których design jest nawiązaniem do koron królewskich.

Na uwagę zasługują również wzory na elementach stroju obsługi hotelowej – wykorzystano tu regionalny motyw ludowy, który jednocześnie stał się jednym ze znaków szczególnych miejsca i jest zastrzeżony tylko dla tego obiektu. Powtarza się on również na kubkach hotelowych, z których goście korzystają podczas śniadań oraz w swoich pokojach.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA