PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Olsztyński ratusz sprzedaje działkę pod hotel

 • Autor: PAP
 • 22 gru 2015 11:56

Olsztyński ratusz sprzedaje działkę pod hotel

Olsztyński ratusz za 2 mln zł sprzedał działkę i budynek po byłej gazowni w zakolu rzeki Łyny. Prezydent Olsztyna tłumaczył się z tej transakcji radnym, ponieważ na rekultywację terenu miasto wydało 8,5 mln zł.

REKLAMA

Działka z budynkiem po byłej gazowni olsztyńskiej oraz przyległa do niej parcela zostały sprzedane przez ratusz za 2 mln zł. W ocenie prezydenta miasta Piotra Grzymowicza jest to powód do zadowolenia, bo przez lata nikt nie był zainteresowany ich kupnem. "Dopiero gdy w pobliżu powstał Park Centralny to się zmieniło" - tłumaczył na ostatniej sesji rady Grzymowicz. Radni żądali wyjaśnień, bo w latach 2011-2013 miasto rekultywowało ten teren, który był skażony m.in. smołami pogazowymi i metalami ciężkimi, ratusz usunął też pozostałości podziemnej infrastruktury.

Z informacji przedstawionych przez Grzymowicza wynikało, że na rekultywację wydano 8,5 mln zł, z czego znaczna część środków pochodziła z zasobów Funduszu Ochrony Środowiska (gmina Olsztyn wydała na ten cel 1,7 mln zł). W ocenie władz miasta rekultywacji tej należało dokonać niezależnie od tego, czy na działkę był kupiec, czy nie.

"Te niebezpieczne związki były w ziemi leżącej tuż przy rzece. Trzeba to było oczyścić, by nie dopuścić do skażenia terenu, czy zagrożenia dla ludzi i zwierząt" - argumentował prezydent miasta i podał, że ze sprzedanego terenu wywieziono ok. 10 tys. ton skażonej ziemi.

Sprzedana przez ratusz parcela po byłej gazowni jest jedną z najbardziej atrakcyjnych działek miejskich - leży w samym centrum miasta.

Grzymowicz poinformował radnych, że miejsce to ma plan zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje, że może tu powstać hotel lub restauracja. Sam budynek po gazowni jest zabytkiem z XIX w.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • zSopotu 2015-12-22 13:22:31
  Niestety nie ma podanej powierzchni działki
  ale 2 mln to kosztuje większe mieszkanie w Sopocie.

  "Utopiono" 8 mln publicznych pieniędzy aby dostać 2
  to lepiej było to zaorać i posadzić wierzbę opałową.

  Jakiś smętne historie ... ten Olsztyn to ma pecha do Prezydentów ... jak nie seksualnie rozbudzony .. to ekonomicznie uśpiony ..


REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA