PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Opolskie zarobiło na turystach lepiej niż w latach poprzednich

  • Autor: PAP
  • 07 wrz 2015 07:27

Sezon letni w tym roku głównie za sprawą pogody był na Opolszczyźnie znacznie lepszy niż poprzednie. Dużą popularnością cieszyły się np. Jeziora Turawskie, Jezioro Nyskie, JuraPark czy zamek w Mosznej. W opolskim wypoczywali np. turyści ze Śląska czy Niemiec.

REKLAMA

Tak wynika z danych zebranych przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną (OROT). Dyrektor OROT Piotr Mielec podkreślił w rozmowie z PAP, że z sygnałów, jakie płyną ze strony właścicieli bazy noclegowej, gastronomicznej czy właścicieli atrakcji turystycznych wynika, iż sezon letni 2015 roku był lepszy od poprzednich. "Wszystko za sprawą doskonałej pogody, szczególnie jeśli chodzi o sierpień" - mówił Mielec.

Dodał, że były jednak wyjątki. Jak powiedział - niektóre atrakcje turystyczne funkcjonujące "pod chmurką" notowały w miesiącach letnich niewielkie spadki w porównaniu do roku ub. ze względu na długo utrzymujące się upały.

Pytany o najpopularniejsze wśród wypoczywających atrakcje turystyczne Opolszczyzny Mielec wskazał m.in. na JuraPark w Krasiejowie, czy stosunkowo nowe, otwarte w ub. roku atrakcje tj. Park Miniatur Sakralnych w Olszowej czy Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji "Rosenau - Zaginione miasto". "Ogromne wzrosty odwiedzalności generuje też zamek w Mosznej. Są one zauważalne praktycznie z miesiąca na miesiąc" - dodał.

Mielec zaznaczył również, że bardzo dobra pogoda sprawiła, iż niezwykle popularne były tego lata Jeziora Turawskie czy Jezioro Nyskie. "Turystów nad nimi była cała masa i bardzo ciężko było znaleźć wolne miejsca noclegowe, szczególnie w pierwszej połowie lipca i przez cały sierpień. Właściciele bazy noclegowej są zadowoleni. Z sygnałów, które otrzymujemy wynika, że wielu z nich nie pamięta tak doskonałego sezonu" - mówił PAP dyrektor OROT.

Wskazał, że wśród wypoczywających w woj. opolskim najwięcej jest przyjezdnych z sąsiedniego Śląska. Opolszczyznę odwiedzają też mieszkańcy woj. dolnośląskiego czy łódzkiego. "Jeśli chodzi o turystów zagranicznych niezmiennie najwięcej gości mamy z Niemiec. Sporą grupę stanowią też Czesi przyjeżdzający nad nasze jeziora" - mówił Mielec dodając jednocześnie, że turyści w opolskim coraz częściej decydują się na pobyt tygodniowy lub dwutygodniowy, a nie tylko np. weekendowy.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA