PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Opóźnia się realizacja centrum kongresowego w Jasionce

  • Autor: PAP
  • 24 lut 2015 16:40

Budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego (CWK) woj. podkarpackiego jest opóźniona o ok. 10 proc. w stosunku do harmonogramu. Jeśli zrealizowany zostanie plan naprawczy inwestycja powinna zostać ukończona do końca roku - uważa marszałek woj. Władysław Ortyl.

REKLAMA

CWK budowane jest w podrzeszowskiej Jasionce, niedaleko portu lotniczego. To jedna z największych inwestycji prowadzonych przez zarząd województwa. Koszt budowy obiektu to ponad 135 mln zł, część pieniędzy pochodzi z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013, dlatego centrum musi zostać ukończone do końca tego roku.

Na wtorkowej konferencji prasowej w Jasionce przestawiono stan zaawansowania inwestycji.

Prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która pełni funkcję inwestora zastępczego, Janusz Fudała podkreślił, że przy tak skomplikowanej inwestycji zawsze pojawiają się problemy.

"Projekt obiektu został skonsultowany przez specjalistów zewnętrznych, dzięki temu mogliśmy zweryfikować pewne wątpliwości, które pojawiły się w trakcie budowy. Mianowicie wykonawca twierdził, że konstrukcja części wystawienniczej nie jest dość wytrzymała. Ekspertyza potwierdziła jednak prawidłowe wykonanie projektu, dlatego nie mamy wątpliwości, że obiekt został prawidłowo zaprojektowany" - zaznaczył Fudała.

Z powody tych wątpliwości wykonawca przez pewien czas nie prowadził robót budowlanych, stąd opóźnienie. Zgodnie z harmonogramem inwestycja powinna być już zrealizowana w co najmniej 50 proc., a jest w ok. 40 proc. Niedawno podpisany został plan naprawczy i ustalony nowy harmonogram.

Marszałek Ortyl powiedział, że nowy harmonogram zakłada m.in. że wykonawca będzie prowadził prace na trzy zmiany. Jego zdaniem, jeśli plan zostanie zrealizowany to inwestycja powinna został ukończona do końca tego roku.

Poinformował również, że trwa procedura wyboru operatora CWK. Ma on zostać wybrany do kwietnia br. "Już mamy kilka zgłoszeń organizacji w centrum kongresów m.in. medycznych czy różnych spotkań biznesowych. Obiekt ma znakomite położenie, tuż przy lotnisku i to jego wielki atut. Taka infrastruktura jest potrzebna w każdym województwie" - przekonywał Ortyl.

Zarząd województwa będzie zabiegał o to, aby w CWK odbył się w najbliższym czasie m.in. Kongres Polonii Amerykańskiej oraz spotkania w ramach Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Polsce.

  • 1
  • 2

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA