PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Oprócz hotelu Intercontinental Warimpex może sprzedać Amber Baltic oraz pięć biurowców

  • Autor: PAP
  • 27 kwi 2012 11:12

Oprócz hotelu Intercontinental Warimpex może sprzedać Amber Baltic oraz pięć biurowców

Warimpex zamierza w tym roku sprzedać 2-3 swoje hotele lub biura - poinformował prezes Warimpeksu Franz Jurkowitsch. Wśród projektów, które potencjalnie mogą być przez spółkę sprzedane, znajdują się hotel w Karlovych Varach, Amber Baltic w Polsce, trzy hotele w Pradze, dwa w Paryżu, a także biurowce na Węgrzech, w Monachium oraz pięć biurowców w Polsce. Wartość księgowa netto projektów potencjalnie wystawionych na sprzedaż wynosi 181 mln euro.

REKLAMA

"Chcemy w tym roku sprzedać 2-3 obiekty, łącznie z ogłoszoną już sprzedażą udziałów w hotelu Intercontinetal w Warszawie. W kolejnych dwóch latach chcemy utrzymać podobne tempo" - powiedział PAP Jurkowitsch.

Dodał, że transakcja sprzedaży udziałów Warimpeksu w hotelu Intercontinental powinna być zamknięta do końca czerwca 2012 roku. Warimpex nie ujawnia wartości umowy.

Jurkowitsch poinformował, że środki pozyskane z deinwestycji Warimpex chce przeznaczyć w pierwszym rzędzie na zmniejszenie swojego zadłużenia w bankach.

"Chcemy w tym roku zmniejszyć nasz dług o 40-50 mln euro" - powiedział.

"Jeśli powiodą się plany sprzedaży 2-3 obiektów w tym roku, możemy też wypłacić dywidendę z zysku netto za 2012 rok" - dodał.

Na koniec grudnia 2011 roku w portfolio Warimpeksu znajdowało się 21 hoteli oraz pięć biurowców zlokalizowanych w ośmiu krajach: Rosji, Polsce, Czechach, Niemczech, Francji, Austrii, Rumunii i na Węgrzech.

Obecnie spółka ma w budowie trzy obiekty, w tym jeden w Warszawie, który ma zostać oddany do użytku na przełomie tego i przyszłego roku, a także siedem inwestycji w fazie planistycznej, w tym cztery w Polsce.

Grupa Warimpex wypracowała w 2011 roku 64,9 mln euro przychodów, 9,7 mln euro EBIT, 12,5 mln euro EBITDA i 7,2 mln euro zysku netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA