PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis: 100 mln na hotel w Krakowie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 gru 2014 15:15

Orbis: 100 mln na hotel w Krakowie

Orbis kupił za 18,8 milionów złotych działkę w Krakowie, przy ulicy Pawiej, w sąsiedztwie kompleksu hoteli ekonomicznych ibis i ibis budget Kraków Stare Miasto zbudowanego w 2012 roku.

REKLAMA

Powstanie tam w przyszłości 200-pokojowy, czterogwiazdkowy hotel marki Mercure, w którym znajdą się między innymi nowoczesne sale wielofunkcyjne (o pow. 300 mkw.), restauracja WineStone i fitness room. Hotel zostanie zbudowany zgodnie z wymaganiami certyfikatu BREEAM dla „zielonych budynków". Koszt inwestycji wyniesie prawie 100 milionów złotych.

Otwarcie hotelu zaplanowano na koniec 2016 roku.

Zakup nieruchomości wynika z planów dalszego rozwoju Grupy Hotelowej Orbis i uzupełnienia oferty w Krakowie o hotel należący do wyższego segmentu, co pozwoli na wygenerowanie pozytywnych efektów synergii.

- Jestem przekonany, że ta wyjątkowa lokalizacja w Krakowie, w pobliżu Dworca PKP i Starego Miasta, przyniesie Spółce znaczące korzyści a hotel będzie komplementarny do naszej oferty na tym strategicznym rynku i co najważniejsze projekt jest zgodny ze strategią Spółki. Nowy hotel z certyfikatem BREEAM dodatkowo wpisuje się w politykę społecznej odpowiedzialności biznesu realizowaną przez Orbis, która zakłada ochronę środowiska i dbałość o polepszanie warunków życia ludzi - powiedział Gilles Clavie, prezes zarządu Orbis SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA