PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis: Co miesiąc nowy hotel w sieci

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 sie 2013 18:03

Grupa Hotelowa Orbis realizuje przyjętą trzy lata temu strategię "asset light". Jak mówi w rozmowie z Propertynews.pl wiceprezes firmy, Ireneusz Węgłowski, po sprzedaży ostatniego biznesu niezwiązanego z hotelarstwem Orbis skoncentruje się na rozwoju sieci franczyzowej. Docelowo w ramach grupy działać ma 90 placówek.

REKLAMA

- Sprzedaliśmy wszystkie firmy, które nie są spółkami hotelowymi. Koncentrujemy się wyłącznie na hotelarstwie - mówi Węgłowski.

Docelowo Grupa chce posiadać do końca 2015 roku około 90 hoteli na terenie Polski. Obecnie ma ich 60.

- Po koniecznym do zrealizowania etapie przygotowania się, wybrania hoteli, które są przedmiotem naszego zainteresowania, posuwamy się w tempie jeden hotel miesięcznie, czyli podpisujemy umowy z hotelarzami lub właścicielami obiektów na franczyzę lub umowy o zarządzaniu - tłumaczy wiceprezes Grupy.

Orbis jest zainteresowany zarówno już działającymi obiektami, jak i tymi będącymi w trakcie budowy. Te ostatnie mogą wejść w skład grupy w 2014 lub 2015 roku. Firma prowadzi obecnie negocjacje z potencjalnymi franczyzobiorcami, z których kilka jest na zaawansowanym etapie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA