PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis i Accor wdrażają program Planet 21

  • Autor: PR
  • 13 kwi 2012 14:52

Orbis SA wraz z partnerem strategicznym Grupą Accor angażują wszystkie hotele i klientów do udziału w nowym, ogólnoświatowym programie zrównoważonego rozwoju - PLANET 21.

REKLAMA

Nowa strategia zrównoważonego rozwoju nawiązuje do dokumentu „Agenda 21" - planu działań podpisanego w Rio de Janeiro w 1992 r.

Program PLANET 21 zawiera 21 zobowiązań i tyle samo celów przyjętych wspólnie przez Accor i Orbis SA, które mają zostać zrealizowane do 2015 r. Należą do nich m.in.: szkolenia dla pracowników w 95 proc. hoteli w zakresie zapobiegania chorobom, promowanie dobrze zbilansowanych posiłków w 80 proc. placówek, stosowanie ekologicznych produktów w 85 proc. hoteli oraz ograniczanie zużycia wody i energii o odpowiednio 15 i 10 proc. we wszystkich hotelach.

- Kwestia zrównoważonego rozwoju to zintegrowany element naszej filozofii działania i wierzymy, że dzięki niej zyskujemy wszyscy: zarówno nasi klienci, partnerzy biznesowi, jak i pracownicy, a co najważniejsze środowisko naturalne i społeczności lokalne, w których prowadzimy działalność. Orbis SA stawia sobie za cel bycie liderem w branży hotelarskiej w Polsce w obszarze CSR poprzez wyznaczanie wzorców i promowanie dobrych praktyk - mówi Laurent Picheral, prezes i dyrektor generalny Orbis SA.

Do tej pory Grupa Hotelowa Orbis była już aktywna w zakresie prowadzenia społecznie odpowiedzialnego biznesu. Podjęto współpracę z wieloma organizacjami i instytucjami działającymi w dziedzinie CSR, przede wszystkim odpowiadając na bieżące potrzeby lokalnych społeczności i chroniąc miejscowy ekosystem. Jednym z przejawów takiej współpracy jest wsparcie dla Fundacji MaMa, która umożliwia matkom wykluczonym społecznie podjęcie pracy zarobkowej, dzięki stworzeniu spółdzielni socjalnej.

- Odpowiedzialna firma to taka, która jest świadoma swojego wpływu na pracowników, klientów oraz partnerów biznesowych i stara się postępować etycznie, mierzy swoje oddziaływanie na środowisko naturalne. Planowanie działań, ich zgodność ze strategią biznesową oraz łączenie się w inicjatywy ponadbranżowe dla promowania dobrych praktyk CSR sprawia, że zrównoważony rozwój nabiera w Polsce realnych kształtów. Działania Orbis mogą być wzorem do naśladowania dla całej branży. To Orbis był jednym z inicjatorów podpisania Karty Różnorodności w Polsce, a to krok milowy dla rozwoju odpowiedzialnego biznesu- mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Od 1994 r., kiedy powstał dział ochrony środowiska, grupa Accor podjęła liczne kroki na rzecz rozwoju lokalnych społeczności, ograniczenia zużycia wody i energii oraz zmniejszenia negatywnego wpływu hoteli na środowisko naturalne.

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA