PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis i Accor wdrażają program Planet 21

  • Autor: PR
  • 13 kwi 2012 14:52

Orbis SA wraz z partnerem strategicznym Grupą Accor angażują wszystkie hotele i klientów do udziału w nowym, ogólnoświatowym programie zrównoważonego rozwoju - PLANET 21.

REKLAMA

Nowa strategia zrównoważonego rozwoju nawiązuje do dokumentu „Agenda 21" - planu działań podpisanego w Rio de Janeiro w 1992 r.

Program PLANET 21 zawiera 21 zobowiązań i tyle samo celów przyjętych wspólnie przez Accor i Orbis SA, które mają zostać zrealizowane do 2015 r. Należą do nich m.in.: szkolenia dla pracowników w 95 proc. hoteli w zakresie zapobiegania chorobom, promowanie dobrze zbilansowanych posiłków w 80 proc. placówek, stosowanie ekologicznych produktów w 85 proc. hoteli oraz ograniczanie zużycia wody i energii o odpowiednio 15 i 10 proc. we wszystkich hotelach.

- Kwestia zrównoważonego rozwoju to zintegrowany element naszej filozofii działania i wierzymy, że dzięki niej zyskujemy wszyscy: zarówno nasi klienci, partnerzy biznesowi, jak i pracownicy, a co najważniejsze środowisko naturalne i społeczności lokalne, w których prowadzimy działalność. Orbis SA stawia sobie za cel bycie liderem w branży hotelarskiej w Polsce w obszarze CSR poprzez wyznaczanie wzorców i promowanie dobrych praktyk - mówi Laurent Picheral, prezes i dyrektor generalny Orbis SA.

Do tej pory Grupa Hotelowa Orbis była już aktywna w zakresie prowadzenia społecznie odpowiedzialnego biznesu. Podjęto współpracę z wieloma organizacjami i instytucjami działającymi w dziedzinie CSR, przede wszystkim odpowiadając na bieżące potrzeby lokalnych społeczności i chroniąc miejscowy ekosystem. Jednym z przejawów takiej współpracy jest wsparcie dla Fundacji MaMa, która umożliwia matkom wykluczonym społecznie podjęcie pracy zarobkowej, dzięki stworzeniu spółdzielni socjalnej.

- Odpowiedzialna firma to taka, która jest świadoma swojego wpływu na pracowników, klientów oraz partnerów biznesowych i stara się postępować etycznie, mierzy swoje oddziaływanie na środowisko naturalne. Planowanie działań, ich zgodność ze strategią biznesową oraz łączenie się w inicjatywy ponadbranżowe dla promowania dobrych praktyk CSR sprawia, że zrównoważony rozwój nabiera w Polsce realnych kształtów. Działania Orbis mogą być wzorem do naśladowania dla całej branży. To Orbis był jednym z inicjatorów podpisania Karty Różnorodności w Polsce, a to krok milowy dla rozwoju odpowiedzialnego biznesu- mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Od 1994 r., kiedy powstał dział ochrony środowiska, grupa Accor podjęła liczne kroki na rzecz rozwoju lokalnych społeczności, ograniczenia zużycia wody i energii oraz zmniejszenia negatywnego wpływu hoteli na środowisko naturalne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA