PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis kończy rok na minusie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 sty 2014 19:51

Grupa Orbis zanotowała w 2013 roku łączny przychód na poziomie 682,6 mln złotych - wynika z szacunkowych danych firmy. To jednak o 3,5 proc. mniej niż w 2012 roku. Jak zauważają przedstawiciele Orbisu, bardzo dobry wynik w 2012 r. wynikał z Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

REKLAMA

W IV kwartale Orbis osiągnął przychód w wysokości 169,1 mln złotych. W takim samym okresie przed rokiem było to 156,3 mln złotych, czyli o ponad 8 proc. mniej.

- W IV kwartale 2013 roku hotele Grupy Orbis poprawiły swoje przychody m.in. dzięki Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP19), która odbyła się w Warszawie. Ponadto, na zwiększenie przychodów z gastronomii miała także wpływ nasza nowa koncepcja restauracji - napisano w oświadczeniu.

W całym 2013 roku frekwencja w hotelach Orbis wyniosła 58,4 proc. To o 3,6 pp więcej niż przed rokiem. Z drugiej jednak strony znacznie obniżył się wskaźnik RevPAR (o 3,8 proc. - do poziomu 122,7 zł) oraz ARR (o 9,8 proc. - do 210 złotych).

W minionym roku stosunkowo najlepiej radziły sobie hotele z klasy ekonomicznej (wzrost frekwencji o 5 pp., spadek ARR o 8,3 proc. oraz spadek RevPAR o 0,2 proc.). Hotele klasy wyższej i średniej zanotowały niższy wzrost frekwencji (o 3 pp.), a także wyższe spadki wskaźnika ARR (8,8 proc.) oraz RevPAR (3,6 proc.).

Oficjalne, zweryfikowane wyniki Grupy Orbis w roku 2013 zostaną udostępnione z raportem całorocznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA