PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis krok bliżej do historycznej transakcji

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 lis 2014 09:56

Orbis krok bliżej do historycznej transakcji

Orbis podpisała z Accor i podmiotami z jego grupy kapitałowej przedwstępną umowę dotyczącą przejęcia sieci 46 hoteli w Europie Środkowej oraz zawarcia Generalnej Umowy Licencyjnej (Master License Agreement). Po transakcji zaplanowanej na 7 stycznia 2015 r. Orbis zostanie wyłącznym licencjodawcą wszystkich marek Accoru w 16 krajach Europy Środkowej. Całkowita cena transakcji wynosi 142,3 mln euro.

REKLAMA

Zgodnie z umową Orbis przejmie obecną sieć Accoru, czyli 46 hoteli w sześciu krajach: Bułgarii, Czechach, Polsce, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech, działających pod markami Accor: Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis i ibis budget. 38 obiektów prowadzi działalność, natomiast 8 to hotele planowane. 76 proc. działających hoteli jest zlokalizowanych w stolicach ww. państw.

- Transakcja świetnie wpisuje się w naszą strategię, więc mamy nadzieję przeprowadzić ją jak najszybciej. Dlatego cieszymy się, że uzgodniliśmy już zapisy i podpisaliśmy umowę przedwstępną. Obecnie kończymy ustalanie z bankami warunków kredytu, który w ok. 80% pokryje cenę zakupu, a w przyszłości będzie mógł być zastąpiony środkami z emisji obligacji. Pozostałe 20% sfinansujemy ze środków własnych - powiedział Gilles Clavie, prezes zarządu Orbisu.

Orbis i Accor zobowiązały się sfinalizować transakcję 7 stycznia 2015 r. W tym samym dniu podpisana zostanie Generalna Umowa Licencyjna, która zapewni Grupie Orbis do 2035 r. prawo do prowadzenia działalności hotelowej pod markami należącymi do Accor w 16 krajach: Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i Węgrzech. Przez 10 lat prawo to będzie przysługiwało Orbisowi na wyłączność.

- Wejście na nowe rynki daje nam ogromną szansę na bardziej dynamiczny wzrost. Dzięki transakcji znacząco zwiększymy biznes i będziemy mieli ponad 110 hoteli oraz możliwość rozwoju w 16 krajach. W ten sposób bardzo wzmocnimy naszą pozycję największej sieci hotelowej w Europie Środkowej. Staniemy się także platformą Accoru do zarządzania biznesem w tym regionie Europy - jest to dla nas wyróżnienie i docenienie naszych dotychczasowych osiągnięć - dodał Gilles Clavie.

Strategia Orbisu zakłada wzmocnienie pozycji lidera w regionie poprzez dalszy rozwój i zwiększenie efektywności sieci hoteli. Grupa skupia się na ekspansji głównie poprzez zawieranie umów o zarządzanie, franczyzę i na inwestycjach w hotele własne.

Obecnie w Grupie Orbis działa 68 hoteli, które są zlokalizowane w 32 dużych miastach i miejscowościach wypoczynkowych w Polsce oraz na Litwie i na Łotwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA