PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis ma specjalny plan na trudniejsze czasy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 paź 2012 10:10

Orbis ma specjalny plan na trudniejsze czasy

Grupa Hotelowa Orbis SA zamknęła trzeci kwartał 2012 r. z dobrym wynikiem. Pomimo braku w tym okresie korzystnych zdarzeń, takich jak zeszłoroczna Prezydencja w Unii Europejskiej, czy Mistrzostwa EURO 2012 w czerwcu br., przychody spółki utrzymały się na poziomie porównywalnym z rokiem ubiegłym - podsumował prezes zarządu Orbis SA, Laurent Picheral.

REKLAMA

Wynik EBITDA Grupy Hotelowej Orbis w 3 kwartale 2012 r. wyniósł 59,3 mln zł, w ujęciu „like-for-like", w porównaniu do 64,2 mln zł w roku 2011.

Jak podaje spółka w komunikacie, wzrost wyniku EBITDA na przestrzeni 9 miesięcy o 11,6 proc., w zestawieniu ze wzrostem przychodów o 6 proc. (541,6 mln zł), wyraźnie potwierdza wysoką efektywność zarządzania kosztami oraz stwarza solidne podstawy do osiągnięcia planowanej wartości wyniku EBITDA na poziomie 205,0 mln zł w roku 2012.

W III kwartale 2012 r. miał miejsce też wzrost wskaźnika frekwencji o +3,3 p.p. do poziomu 65 proc. "Rezultat ten osiągnięto głównie dzięki dobrym wynikom w lipcu br., wskutek przeniesienia na ten miesiąc niektórych imprez sektora MICE z czerwca br., kiedy to cztery polskie miasta pełniły funkcję współgospodarza Mistrzostw UEFA EURO 2012. Dzięki strategii cenowej, połączonej z bardziej dynamiczną polityką sprzedaży, przychód na jeden dostępny pokój (RevPAR) za cały trzeci kwartał 2012 r. w ujęciu „like-for-like" wyniósł 142,2 zł w porównaniu do 143,4 zł ubiegłego roku" - czytamy dalej.

- Sytuacja finansowa Orbisu, dysponującego środkami pieniężnymi w wysokości 176 mln zł, jest stabilna, a parametry ekonomiczne dobre, co zostało potwierdzone ratingiem agencji Fitch z 4 października 2012 r. na poziomie „BBB+(pol) ze stabilną perspektywą - dodał Laurent Picheral.

Według prezesa Orbisu, druga połowa roku 2011 była dla rynku hotelarskiego bardzo korzystna ze względu na Prezydencję Polski w Unii Europejskiej, bezpośrednie porównanie trzeciego kwartału roku 2012 z analogicznym okresem roku ubiegłego, nie jest więc w pełni adekwatne. Ponadto, zgodnie z przewidywaniami wielu analityków, polska gospodarka zaczyna spowalniać, w związku z niepewną sytuacją w strefie euro.

- Pomimo niestabilnej sytuacji rynkowej, Orbis podejmuje działania mające na celu dostosowanie się do tych zmian, poprzez wprowadzenie specjalnego planu działania, obejmującego m.in.: dynamiczną strategię cenową, zmiany struktury cen korporacyjnych w wybranych lokalizacjach, jak również optymalizację wydatków w celu lepszej kontroli kosztów - zapowiedział prezes zarządu Orbis.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA