PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis modyfikuje strategię

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 lip 2016 12:38

Orbis modyfikuje strategię Marcin Szewczykowski, członek zarządu Orbis

Grupa Orbis modyfikuje strategię rozwoju. Do tej pory główny nacisk kładziono na strategię opartą na "asset-light", czyli powiększaniu sieci o hotele franczyzowe. Jak komentuje Marcin Szewczykowski, członek zarządu Orbis, strategia ulega obecnie dopasowaniu do warunków rynkowych.

REKLAMA

W tym momencie Grupa Orbis zamierza kontynuować dynamiczny rozwój sieci hoteli. Co miesiąc uruchamiany jest średnio jeden obiekt. Takie tempo zostanie zachowane co najmniej przez najbliższe dwa lata.

Jak zapowiada zarząd Orbisu, główny nacisk na rozwój będzie położony na główne miasta Europy Centralnej. Realizowane będą tam projekty własne firmy. To modyfikacja dotychczasowej strategii, która opierała się na "asset-light".

- Modyfikacja strategii to efekt naszych doświadczeń i obserwacji rynku. Chcemy rozwijać się w dużych miastach, ale tam "asset-light" nie zawsze się sprawdza - tłumaczy Szewczykowski.

Jak zapewnia, rozwój projektów własnych w dużych miastach przynosi takie pozytywy, jak możliwość swobodnego zarządzania ceną i stałego inwestowania w wartość budynku. Takich szans nie ma w przypadku franczyz.

- Bardzo często franczyzobiorcy chcą mieć zapisany w umowie warunek ograniczonej konkurencji ze strony innych obiektów Orbisu. Nie jest to możliwe w dużych miastach, gdzie działa kilka naszych hoteli. Nawet, jeśli gwarantujemy przedsiębiorcom równe traktowanie, pojawia się u nich obawa, że będzie inaczej - dodaje Szewczykowski.

Jednocześnie hotelarze w mniejszych miastach potrafią znacznie lepiej i szybciej reagować na zmiany rynkowe, niż zarząd zlokalizowany w Warszawie. - Dlatego poprzez franczyzę chcemy rozwijać się w mniejszych lokalizacjach, gdzie np. funkcjonuje jeden hotel Orbisu - tłumaczy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA