PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis może zainwestować ponad 100 mln euro na odkupienie z leasingu do 13 hoteli

  • Autor: PAP
  • 30 lip 2015 15:05

Orbis prowadzi rozmowy w sprawie odkupienia hoteli, które obecnie ma w leasingu - poinformowali przedstawiciele spółki. W trzyletniej perspektywie może dojść do buybacku potencjalnie 13 hoteli, a wartość tego programu to rząd wielkości "trochę ponad" 100 mln euro.

REKLAMA

- Pracujemy w sprawie buybacków nad wszystkimi portfolio hoteli. Niektóre umowy leasingu są dla nas mało korzystne, zważywszy na obecny koszt pozyskania kapitału na rynku - powiedział na konferencji Gilles Clavie, prezes Orbisu.

Marcin Szewczykowski, dyrektor finansowy spółki poinformował, że obecnie spółka ma w leasingu 18 hoteli.  - Z tej grupy w perspektywie trzech lat potencjalnie możemy odkupić 13 hoteli, których warunki leasingu nie są dla nas zadowalające - powiedział dziennikarzom.  - Łączna wartość tych odkupów może wynieść trochę ponad 100 mln euro - dodał. 

W trakcie konferencji Ireneusz Węgłowski, wiceprezes zarządu, poinformował, że raczej nie należy spodziewać się transakcji jeszcze w tym roku.

-  Uruchomienie kolejnej transzy obligacji z programu emisji nastąpi, jak będziemy potrzebowali środków na buybacki - powiedział Szewczykowski. Zaznaczył, że spółka miała na koniec czerwca 231 mln zł środków pieniężnych i dług netto na poziomie 244 mln zł.

Pod koniec czerwca Orbis wyemitował 5-letnie obligacje o łącznej wartości 300 mln zł w ramach programu emisji o łącznej wartości 500 mln zł. 

Orbis w I połowie roku zrealizował inwestycje o wartości 27,2 mln zł. -  W drugiej połowie roku zrealizujemy cały plan inwestycji zaplanowany na ten rok w kwocie 140-150 mln zł - powiedział Węgłowski.

- Do końca roku 2017 Grupa Orbis rozwinie swoją sieć o co najmniej 13 hoteli, które są aktualnie w budowie. Zgodnie z założeniami realizowanej strategii zarządzania aktywami i rozwoju, większość z nich (11) będzie działała na podstawie umów franczyzy lub o zarządzanie - napisano w raporcie spółki.

Orbis zarządza siecią 106 hoteli w Europie Środkowo-Wschodniej. Z tej liczby 10 hoteli jest w zarządzaniu, a 15 we franczyzie.

Orbis ogłosił prognozę na 2015 r., zakładającą wypracowanie 310-320 mln zł EBITDA, z wyłączeniem zdarzeń jednorazowych, takich jak sprzedaż nieruchomości, aktualizacja wartości aktywów trwałych, czy koszty restrukturyzacji zatrudnienia

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA