PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis na fali

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 lip 2015 09:40

Orbis na fali Gilles Clavie, prezes zarządu Orbis

Grupa Orbis zanotowała znaczący wzrost przychodów i frekwencji w hotelach - wynika z półrocznego raportu spółki.

REKLAMA

- Najbardziej znaczącym wydarzeniem pierwszego półrocza było zakończenie transakcji przejęcia od AccorHotels spółek w Europie Wschodniej w styczniu 2015 r., w wyniku którego sieć Grupy Orbis powiększyła się o 38 działających hoteli. W związku z tym znacznie rozszerzyliśmy zakres naszej działalności i wzmocniliśmy pozycję lidera branży hotelarskiej w regionie Europy Wschodniej – powiedział Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbis SA.

- W pierwszej połowie 2015 roku nasze doświadczeniee i wiedza oraz konsekwencja w realizacji strategii w połączeniu z korzystną sytuacją makroekonomiczną, przyczyniły się do osiągnięcia dobrych wyników operacyjnych i finansowych Grupy Orbis. Ich osiągnięcie nie byłoby możliwe bez kolejnych istotnych zmian podnoszących standard naszych hoteli, wdrażania innowacyjnych koncepcji usług, które poprawiają komfort pobytu gości w naszych hotelach – powiedział Gilles Clavie.

Powiększona Grupa Orbis w pełni wykorzystała sprzyjające warunki rynkowe wynikające z pozytywnej koniunktury gospodarczej w regionie oraz ze wzrostu popytu na usługi hotelowe zarówno ze strony klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Znalazło to potwierdzenie w bardzo dobrych wynikach operacyjnych w pierwszym półroczu 2015 r.

Przychód na jeden dostępny pokój (RevPAR) wyniósł 140,7 zł i był o 11,8% wyższy w porównaniu do danych za pierwsze półrocze 2014 r. Wynikało to przede wszystkim ze wzrostu wskaźnika frekwencji o 7,0 p.p., w porównaniu do ubiegłego roku. Poprawę wyników operacyjnych odnotowano we wszystkich segmentach geograficznych. Dzięki zwiększonym przychodom z gastronomii, Grupa osiągnięła wyższe skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto na poziomie 591,6 mln zł (wzrost o 10,8% r/r). Wskaźnik EBITDA wyniósł 143,1 mln zł, co oznacza wzrost o 23,2% r/r, a zysk przed opodatkowaniem był wyższy o 34,7% (na poziomie 68,4 mln zł w porównaniu do wyników w analogicznym okresie roku 2014). W rezultacie zysk netto spółki wyniósł 53,3 mln zł.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA