PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis na fali

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 lip 2015 09:40

Orbis na fali Gilles Clavie, prezes zarządu Orbis

Grupa Orbis zanotowała znaczący wzrost przychodów i frekwencji w hotelach - wynika z półrocznego raportu spółki.

REKLAMA

- Najbardziej znaczącym wydarzeniem pierwszego półrocza było zakończenie transakcji przejęcia od AccorHotels spółek w Europie Wschodniej w styczniu 2015 r., w wyniku którego sieć Grupy Orbis powiększyła się o 38 działających hoteli. W związku z tym znacznie rozszerzyliśmy zakres naszej działalności i wzmocniliśmy pozycję lidera branży hotelarskiej w regionie Europy Wschodniej – powiedział Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbis SA.

- W pierwszej połowie 2015 roku nasze doświadczeniee i wiedza oraz konsekwencja w realizacji strategii w połączeniu z korzystną sytuacją makroekonomiczną, przyczyniły się do osiągnięcia dobrych wyników operacyjnych i finansowych Grupy Orbis. Ich osiągnięcie nie byłoby możliwe bez kolejnych istotnych zmian podnoszących standard naszych hoteli, wdrażania innowacyjnych koncepcji usług, które poprawiają komfort pobytu gości w naszych hotelach – powiedział Gilles Clavie.

Powiększona Grupa Orbis w pełni wykorzystała sprzyjające warunki rynkowe wynikające z pozytywnej koniunktury gospodarczej w regionie oraz ze wzrostu popytu na usługi hotelowe zarówno ze strony klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Znalazło to potwierdzenie w bardzo dobrych wynikach operacyjnych w pierwszym półroczu 2015 r.

Przychód na jeden dostępny pokój (RevPAR) wyniósł 140,7 zł i był o 11,8% wyższy w porównaniu do danych za pierwsze półrocze 2014 r. Wynikało to przede wszystkim ze wzrostu wskaźnika frekwencji o 7,0 p.p., w porównaniu do ubiegłego roku. Poprawę wyników operacyjnych odnotowano we wszystkich segmentach geograficznych. Dzięki zwiększonym przychodom z gastronomii, Grupa osiągnięła wyższe skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto na poziomie 591,6 mln zł (wzrost o 10,8% r/r). Wskaźnik EBITDA wyniósł 143,1 mln zł, co oznacza wzrost o 23,2% r/r, a zysk przed opodatkowaniem był wyższy o 34,7% (na poziomie 68,4 mln zł w porównaniu do wyników w analogicznym okresie roku 2014). W rezultacie zysk netto spółki wyniósł 53,3 mln zł.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA