PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis na fali. Nowe hotele, nowe rynki, nowe marki

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 21 lut 2018 13:27

Orbis na fali. Nowe hotele, nowe rynki, nowe marki Adagio, Reception business, Orbis (mat.pras.)

8 nowych hoteli, dwa nowe rynki, 13 nowych umów i nowa marka - to tylko niektóre dokonania Orbisu w 2017 roku. Minione miesiące były rekordowe zarówno pod kątem operacyjnym jak i finansowym. W roku 2017 przychody grupy w ujęciu like-for-like wyniosły 1 433 mln zł, co stanowiło wzrost o ponad 6 proc. w porównaniu z rokiem 2016. Spółka zapowiada dynamiczny rozwój w 2018 roku. Niebawem otwarcia dwóch, z czterech budowanych hoteli własnych.


REKLAMA

- Z jednej strony 2017 rok  był dynamiczny, a z drugiej strony to był rok pełen wyzwań - mówi Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbisu. - Nigdy nie było tak niskiej stopy bezrobocia w Polsce, na Węgrzech i Czechach. Drugim wyzwaniem jest kwestia transformacji cyfrowej - dodaje. - Te wyzwania są elementem naszej strategii, którą realizujemy od trzech lat, ale i będziemy realizować w kolejnym roku -przekonuje Gilles Clavie.

W roku 2017 Orbis otworzył 8 nowych hoteli oferujących łącznie 650 pokoi. Spółka wzmocniła także swoją obecność w regionie poprzez podpisanie 13 kolejnych umów, na 1 600 pokoi łącznie, w ramach planu rozwoju, obejmującego dzisiaj 38 projektów. Grupa otworzyła też swoje pierwsze obiekty w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie. Portfolio grupy wzbogaciło się o markę aparthotelową Adagio, która ma pozwolić wypracować dodatkowe zyski w najlepszych lokalizacjach. W 2017 roku spółka zrealizowała 6 transakcji wykupu nieruchomości hotelowych na Węgrzech i przeprowadziła szereg modernizacji w hotelach położonych w kluczowych lokalizacjach. Łączna wartość nakładów inwestycyjnych przeznaczonych na te projekty w ubiegłym roku wyniosła ponad 620 mln zł.

Rok 2017 zakończył się dla Orbisu pełnym sukcesem także pod względem finansowym. Spółka odnotowała rekordowo wysokie wyniki. Najlepsze wyniki osiągnęły hotele w Budapeszcie, Warszawie i Pradze, gdzie odnotowano dwucyfrowy wzrost wskaźnika RevPAR. Łącznie wskaźnik ten w grupie Orbis, w roku 2017 wzrósł o +6,5 proc.  (do 184,1 zł) w ujęciu like-for-like w porównaniu do roku 2016. Wzrost ten był możliwy w dużej mierze dzięki wyższej średniej cenie o +5 proc. r/r, m.in. w efekcie aktywnego zarządzania przychodami i większej liczbie gości indywidualnych.

W 2018 spółka chce wejść na nowy rynek jakim jest Słowenia, otworzyć dwa hotele w Krakowie i Budapeszcie. W tym roku do sieci Orbis ma być dołączany średnio jeden hotel miesięcznie. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA