PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis planuje wprowadzić do Krakowa marki Mercure i Ibis Styles

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 lis 2013 14:54

- Sieci hotelowe takie jak Accor czy Orbis są i będą obecne przede wszystkim tam, gdzie jest rozwój gospodarczy, gdzie jest biznes. Nasza działalność jest mocno skorelowana ze wzrostem PKB, natomiast, turystyka jest tylko jednym z czynników sprzyjającym wzrostowi gospodarczemu danego regionu, miasta, czy kraju - wyjaśnia Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbis SA.

REKLAMA

- Jeśli chodzi o Łódź i Katowice, to w tych lokalizacjach posiadamy wystarczający udział w rynku, dostosowany do panujących tam warunków i dobrze rozpoznawalne marki, takie jak Novotel i Ibis. Kraków rozwija się znacznie dynamiczniej niż wspomniane wcześniej rynki, i - oprócz sfery biznesowej - posiada również zaplecze turystyczne, pomagające zapełnić hotele, także w weekendy - tłumaczy Ireneusz Węgłowski.

W Krakowie Grupa Hotelowa Orbis prowadzi 6 hoteli z 1100 pokoi, operujących pod markami Novotel, Ibis oraz Ibis Budget. - Nie ukrywam, iż chcemy, aby w tym mieście zaistniały też marki Mercure oraz Ibis Styles na zasadzie franczyzy lub umowy o zarządzanie - zdradza Ireneusz Węgłowski.

Jak informowaliśmy, celem Orbisu jest posiadanie na koniec 2015 roku w sieci 90 hoteli. - Każdy nowy hotel przyłączany obecnie do sieci - bez względu na to, czy jest to nowa inwestycja, czy też konwersja istniejącej nieruchomości - to współpraca na podstawie franczyzy lub umowy o zarządzanie - podkreśla Węgłowski.

Rozwój sieci Orbisu jest oparty na modelu asset-light. - Coraz więcej niezależnych hotelarzy jest zainteresowanych współpracą z nami. Działanie w tak dużej grupie, jaką jest Accor, pod znaną i rozpoznawalna marką i z tak kompleksowym wsparciem, jakie daje Orbis, są decydującymi czynnikami dla tych, którzy chcą poprawić rentowność swojego hotelu - podsumowuje.

O krakowskim, łódzkim i katowickim rynku hotelarskim będziemy rozmawiać na regionalnych konferencjach Property Forum

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA