PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis podkręca tempo. Hotelowa ofensywa na wielką skalę

  • Autor: propertynews.pl
  • 01 wrz 2017 15:30

Orbis podkręca tempo. Hotelowa ofensywa na wielką skalę Gilles Clavie, prezes zarządu Orbis

W najbliższych miesiącach Orbis otworzy w Europie Wschodniej osiem nowych hoteli, podpisał też 40 umów franczyzy i zarządzania. Grupa wyraźnie przyspiesza wzrost swojej sieci w naszej części Europy i wzmacnia zespoły odpowiedzialne za rozwój.

REKLAMA

Mając na względzie otwarcie 8 nowych hoteli w najbliższych miesiącach: w Rumunii (Mercure Sighisoara Binderbubi, ibis Styles Arad, Mercure Bucharest Unirii), Serbii (Mercure Belgrade Excelsior), Bośni i Hercegowinie (Novotel Sarajevo, MGallery by Sofitel Tarcin Forest Resort &Spa), Macedonii (Mercure Tetovo) oraz na Węgrzech (ibis Styles Budapest Airport), a także rekordową liczbę nowo zawartych 40 umów, Orbis wzmacnia swój zespół ds. rozwoju by utrzymać tempo rozwoju w Polsce i zaznaczyć swoją obecność na nowych, obiecujących rynkach w Europie Wschodniej.

- Europa Wschodnia to duży rynek charakteryzujący się wysokimi wzrostami PKB w Europie, który generuje silny, wciąż rosnący popyt na usługi hotelowe w segmentach biznesowym i turystycznym. Z drugiej strony dostrzegamy wyraźnie, że deweloperzy i fundusze inwestycyjne, które w przeszłości nie angażowały się w przedsięwzięcia związane z branżą hotelarską, doceniają obecnie rosnącą rentowność tego sektora w całym regionie Europy Wschodniej. Chcemy przyspieszyć nasz rozwój zgodnie z modelem „asset-light” i jeszcze bardziej zwiększyć obecność marek AccorHotels w regionie i na nowych wschodzących rynkach, takich jak Serbia, Chorwacja, Rumunia, Słowenia czy Bułgaria. W związku z tym reorganizujemy nasz zespół ds. rozwoju w regionie, abyśmy mogli w pełni osiągnąć nasze cele – wyjaśnia Gilles Clavie, prezes zarządu Orbis.

Frank Reul został powołany na stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za rozwój w Grupie Orbis. Będzie on kierował działaniami rozwojowymi Grupy Orbis w modelu „asset-light” (umowy franczyzy i zarządzania) w Europie Wschodniej i będzie podlegał zarządowi Orbis SA. Frank Reul od roku 2014 osiągał wyjątkowo dobre wyniki jako regionalny dyrektor Grupy Orbis w Rumunii, Bułgarii i Macedonii, gdzie nadzorował też działania i projekty rozwojowe, w tym także na Bałkanach i w Chorwacji.

Nabywanie nieruchomości pod inwestycje własne w Grupie Orbis oraz rozwój istniejącej bazy własnych hoteli Grupy pozostaje w gestii zespołu ds. zarządzania aktywami kierowanego przez Dominika Sołtysika, członka zarządu Orbis SA, w ścisłej współpracy z zespołem Franka Reula.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA