PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis podwaja przychody i zyski

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 paź 2015 09:38

Orbis podwaja przychody i zyski Ireneusz Węgłowski, członek zarządu Grupy Orbis

Grupa Orbis podała wyniki za trzeci kwartał br. Jeden z największych podmiotów na polskim rynku hotelarskim podwoił zarówno przychody, jak i zyski.

REKLAMA

Od początku roku firma Orbis zanotowała przychody na poziomie 954 mln złotych. Zysk netto wyniósł 129 mln złotych. Rok temu przychody wynosiły 530 mln złotych, a zysk: 66,2 mln złotych.

Grupa Orbis jest także zadowolona z wyników w samym III kwartale. Przychody i zysk wyniosły odpowiednio: 229,5 oraz 31 mln złotych. Przed rokiem w tym samym okresie było to: 127 i 16 mln złotych.

Przypomnijmy, znaczne wzrosty wyników firmy wynikają m.in. z przejęcia wyłącznej licencji na region od firmy Accor, właściciela Grupy Orbis.

- W trzecim kwartale 2015 r. w całej Grupie odnotowaliśmy solidny wzrost wyników operacyjnych, czego potwierdzeniem jest wzrost wskaźnika RevPAR (przychody na jeden dostępny pokój) o 11 proc. do 179,0 zł. Wynik ten – widoczny we wszystkich państwach regionu - został osiągnięty dzięki wzrostowi średniej ceny za pokój (ARR) o 2,3 proc. oraz wskaźnika frekwencji o 6,5 p.p. do poziomu 82 proc. Wzrost wskaźnika RevPAR był znacznie wyższy w hotelach kategorii średniej i wyższej (12,5 proc.) niż w hotelach ekonomicznych, gdzie wyniósł 7,8 proc. - informuje zarząd firmy.

- Uwzględniając wyniki Grupy po trzecim kwartale oraz aktualny stan rezerwacji na nadchodzące miesiące, potwierdzamy prognozę wskaźnika EBITDA w roku 2015 w przedziale 310-320 mln zł - podaje firma.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA