PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis przejmuje lokalizacje znanych sieci hotelarskich

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 sty 2013 14:33

Orbis przejmuje lokalizacje znanych sieci hotelarskich

Hotel De Silva Warszawa Airport przy Al. Krakowskiej oraz otwarty w ub.r. Express Hotel Wałbrzych w kompleksie Galeria Victoria - to kolejne obiekty, które zdecydowały się na wejście pod franczyzowe skrzydła Grupy Hotelowej Orbis. Pierwszy będzie działać pod nazwą Mercure Warszawa Airport, drugi - ibis Styles Wałbrzych. Do 2015 roku Orbis chce się powiększyć do 90 hoteli.

REKLAMA

Wałbrzyski hotel przy Galerii Victoria jest obiektem klasy biznes, który do tej pory działał w ramach międzynarodowej sieci InterContinental Hotels Group i nosił nazwę Express by Holiday Inn. Jego otwarcie miało miejsce 8 czerwca 2012 roku. Obiekt oferuje 130 pokoi. Jak dowiedział się portal Propertynews.pl od inwestora obiektu - Keen Property Partners Retail - umowa z ICHG jeszcze obowiązuje, ale w ciągu najbliższych tygodni zostanie rozwiązana. Jak informuje Orbis, od 1 marca br. hotel zmieni nazwę na Ibis Styles.

De Silva jest usytuowany 3 km od międzynarodowego lotniska Okęcie i przeznaczony zarówno dla gości biznesowych, jak i turystów odwiedzających Warszawę. Oferuje 117 pokoi. Właścicielem obiektu jest firma Elbud, która do tej pory w zakresie zarządzania hotelem współpracowała z siecią De Silva. W III kw. br. obiekt zmieni nazwę na Mercure Warszawa Airport.

Na dzień dzisiejszy Grupa Hotelowa Orbis, na podstawie podpisanych już umów franczyzowych i o zarządzanie, włączy do sieci 10 nowych hoteli. W 2013 roku - jak wynika z kontraktów - spółka zwiększy swój pontecjał o 5 obiektów, w tym 1 hotel pod marką ibis Styles, 3 należące do sieci Mercure i 1 do Novotel: Mercure Piotrków Trybunalski Vestil, ibis Styles Wałbrzych, Mercure Krynica-Zdrój Resort & SPA, Novotel Łódź Centrum oraz Mercure Warszawa Airport franczyza 3 kwartał 2013

W 2014 roku, zgodnie z zawartymi już umowami, zostaną zaś oddane do użytku 3 hotele: Mercure i ibis Styles Sosnowiec oraz ibis Białystok.

- Planujemy, aby w skład naszej Grupy do 2015 roku wchodziło 90 hoteli, z czego około 70 proc. w oparciu o model asset light. To cel bardzo ambitny, ale patrząc na naszą dynamikę rozwoju od 2012 roku, jesteśmy głęboko przekonani, że zostanie osiągnięty. Własność niektórych obiektów przenosimy na długoterminowych inwestorów, a wybrane hotele będą prowadzone głównie na podstawie umów o zarządzanie i franczyzę - mówi Laurent Picheral, prezes zarządu, dyrektor generalny Orbis SA.

W 2012 roku Grupa Hotelowa Orbis  włączyła do swoich sieci 6 nowych hoteli, łącznie oferujących gościom 846 pokoi. Należały do nich: ibis i ibis budget Warszawa Reduta, ibis i ibis budget Kraków Stare Miasto, ibis Kaunas Centre oraz ibis Styles Gdynia Reda.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA