PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis stawia na franczyzę. Chce w ten sposób rozwijać segment ekonomiczny

  • Autor: PAP
  • 15 wrz 2011 09:51

Orbis stawia na franczyzę. Chce w ten sposób rozwijać segment ekonomiczny

Chcemy zdynamizować rozwój sieci ekonomicznej, aby osiągnąć 55 proc. aktywów hotelowych w tym segmencie - powiedział Laurent Picheral, prezes Orbisu. Grupa Hotelowa Orbis przeprowadzi rebranding marek ekonomicznych. Do połowy przyszłego roku zamierza wybudować w tym segmencie cztery hotele, w Warszawie i w Krakowie. Prowadzi też negocjacje umów franczyzowych i o zarządzanie, także na Litwie - poinformowali przedstawiciele spółki.

REKLAMA

Strategia grupy Accor, głównego akcjonariusza Grupy Orbis, zakłada rozwój segmentu hoteli ekonomicznych wokół marki wyjściowej Ibis. Marka Ibis pozostanie bez zmian, marka Etap zostanie zastąpiona przez Ibis Budget, a marka All Seasons, nieobecna dotąd w Polsce, zmieni się w Ibis Styles.

"Accor doszedł do wniosku, a my to podzielamy, że trzeba skapitalizować wartość marki ibis, by rozłożyć ją na cały segment hoteli ekonomicznych" - powiedział wiceprezes Orbisu, Ireneusz Węgłowski.

"Chcemy poprawić wizerunek, stylistykę, system obsługi gości, zwiększyć konkurencyjność. W dalszym etapie spodziewamy się wzrostu parametrów ekonomicznych, to musi się przełożyć na RevPar i na szybszy rozwój" - powiedział wiceprezes.

Rebrandingowi towarzyszyć ma zakrojona na szeroką skalę kampania informacyjna w 2012 roku.

Zarząd Orbisu nie wie jeszcze, z jakimi kosztami wiązać będzie się rebranding. Ocenia, że zmiany będą wprowadzane stopniowo w latach 2012-13.

Orbis wznowił budowę czterech hoteli ekonomicznych. W połowie przyszłego roku oddane zostaną do użytku pod nowymi, zmienionymi markami: Ibis i Ibis Budget.

W Warszawie na przełomie maja i czerwca 2012 roku otwarty zostanie hotel Ibis Reduta, który mieć będzie 170 pokoi i hotel Ibis Budget Reduta ze 163 pokojami.

W Krakowie w kwietniu/maju przyszłego roku uruchomiony ma zostać hotel Ibis Kraków Stare Miasto (135 pokoi) i Ibis Budget (167 pokoi).

Obecnie Orbis ma w Polsce w segmencie ekonomicznym 10 hoteli Ibis i 8 hoteli Etap.

Prezes Orbisu poinformował, że grupa chce także rozwijać segment ekonomiczny poprzez franczyzę. "Jesteśmy na etapie finalizowania wielu umów o zarządzanie i franczyzowych, zwłaszcza na Litwie" - powiedział.

W rozmowie z dziennikarzami doprecyzował, że w długim terminie spółka chciałaby podpisać około 30 tego typu umów.

Przedstawiciele Orbisu poinformowali, że poprzez franczyzę mogłaby być rozwijana przede wszystkim marka Ibis Styles (dotychczas All Seasons).

"To bardzo elastyczna marka, produkt niestandardowy, nadaje się do adaptowania hoteli, które są już na rynku" - powiedział Węgłowski.

Prezes Picheral poinformował dziennikarzy, że w przyszłym roku nakłady Orbisu na inwestycje mogą być znacząco wyższe niż w tym roku. "CAPEX na same modernizacje hoteli, utrzymanie - będzie znacząco wyższy, a do tego dojdą jeszcze realizowane inwestycje" - powiedział.

Orbis operuje siecią blisko 60 hoteli, oferujących 10,5 tys. pokoi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA