PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis szykuje akwizycje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 paź 2015 11:17

Orbis szykuje akwizycje Marcin Szewczykowski, członek zarządu Orbis

Grupa Orbis przymierza się do dalszej ekspansji na terenie całego regionu. - Rok 2015 był okresem integracji powiększonej grupy. W roku 2016 będziemy dążyli do zwiększenia efektywności i siły firmy - powiedział Marcin Szewczykowski, członek zarządu Orbis.

REKLAMA

Firma Orbis zanotowała bardzo dobre wyniki w III kwartale i całym roku 2015. Dzięki integracji przejętego portfela oraz działaniom, które podniosły efektywność hoteli, grupa może myśleć nad przyszłymi działaniami.

Marcin Szewczykowski, członek zarządu Orbis, zwrócił uwagę na bardzo niski wskaźnik zadłużenia. Obecnie wynosi on prawie 12 proc. - W tym roku jest to bardzo mało prawdopodobne, ale w przyszłym będziemy bardzo aktywnie poszukiwali miejsc do inwestowania. Chodzi zarówno o wykup niektórych hoteli z umów leasingowych, jak również poszukiwanie okazji do zwiększenia portfela - powiedział Szewczykowski.

Jak dodaje członek zarządu Orbis, w grę wchodzi budowa nowych obiektów, jak również akwizycje większych portfeli. - Dziś nie możemy jeszcze podać konkretnej listy hoteli ani kwoty, jaką będziemy mogli przeznaczyć - dodał Szewczykowski.

Do tej pory firma na inwestycje wydała 50 mln złotych. Większe modernizacje dotyczyły hoteli Novotel Poznań Plaza i Mercure Wrocław Centrum. Gruntowną przebudowę przechodzi ostatni hotel pod szyldem Orbis we Wrocławiu. Po zakończeniu prac, które nastąpi w 2016 roku, zamiast niego powstanie hotel Novotel i Ibis.

Na etapie realizacji są obecnie dwa projekty: Mercure w Krakowie i Ibis w Gdańsku. Zostaną otwarte w II połowie 2016 roku. Orbis projektuje także nową inwestycję w Szczecinie - w miejscu hotelu Arkon. Ibis Styles Szczecin będzie otwarty w II połowie 2017 roku.

Orbis zamierza także kontynuować rozwój poprzez franczyzę i umowy o zarządzaniu. Jak powiedział Ireneusz Węgłowski, członek zarządu firmy, w ciągu najbliższych dwóch lat grupa powiększy się w ten sposób o 18 nowych hoteli. - W 2016 roku będziemy otwierali średnio nieco ponad jeden hotel miesięcznie - zadeklarował Węgłowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA