PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis uplasował obligacje na 300 mln złotych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 cze 2015 17:30

Orbis uplasował obligacje na 300 mln złotych Gilles Clavie, prezes i CEO Orbisu

Do 18 czerwca inwestorzy mogli zapisywać się na obligacje Grupy Hotelowej Orbis o wartości do 300 mln zł. Zapisy zakończyły się sukcesem – zainteresowanie znacznie przewyższyło ofertę, Orbis uplasował obligacje z marżą poniżej 100 p.b.

REKLAMA

- Oprocentowanie wynosi WIBOR 6M plus 0,97 proc. marży w skali roku – aktualnie to zaledwie 2,75 proc. Sukces plasowania obligacji doskonale odzwierciedla dynamikę podejmowanych przez nas działań – powiedział Gilles Clavie, prezes i CEO Orbisu.

- Środki finansowe uzyskane z emisji Obligacji, w całości przeznaczone zostaną na spłatę części kredytu, zaciągniętego przez Orbis na podstawie umowy kredytowej z dnia 19 grudnia 2015 roku, zawartej z Bankiem Polska Kasa Opieki S.A. oraz Société Generale S.A. na kwotę 480 000 000 zł (czterystu osiemdziesięciu milionów złotych) - poinformowała firma w oficjalnym raporcie.

 

– Efektywna dywersyfikacja źródeł długoterminowego finansowania znacząco przyspieszy nasz rozwój, potwierdzając jeszcze raz fakt, że transakcja przejęcia 38 hoteli w 5 krajach, zawarta w styczniu 2015, doskonale odpowiada naszej strategii rozwoju - dodaje prezes.

Grupa Hotelowa Orbis jest największą siecią hoteli w Polsce i Europie Wschodniej. Oferuje 19.000 pokoi w ponad 100 obiektach oraz jest wyłącznym licencjonodawcą marek AccorHotels w 16 krajach.

- Nadsubskrypcja oraz niezwykle atrakcyjne warunki emisji, które udało nam się uzyskać, świadczą o dużym zaufaniu, jakim inwestorzy darzą Orbis – mówi Marcin Szewczykowski, członek zarządu i dyrektor finansowy.

– Doceniamy to, że rynek wspiera strategię Grupy i jej rozwój. Wpływy z emisji przeznaczone zostaną na częściowe refinansowanie kredytu zaciągniętego pod transakcję. Naszym celem jest zapewnienie optymalnej struktury finansowania.

Planowana data emisji obligacji to 26 czerwca 2015 r. Inwestorzy mogli zapisywać się na obligacje po cenie emisyjnej nie niższej niż 500 000 zł. Jest to pierwsza transza obligacji Grupy Orbis w ramach programu emisji o łącznej wartości do 500 mln zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA