PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis zarządza i buduje

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 kwi 2016 10:16

Orbis zarządza i buduje Hotel Ibis, Fot. Orbis

W pierwszym kwartale br. Orbis podpisał pięć nowych umów o zarządzanie hotelami w Warszawie, Budapeszcie i Sofii, dzięki czemu sieci przybędzie łącznie 705 pokoi. Ponadto w roku 2016 spółka urośnie o 7 kolejnych obiektów (702 pokoje) na podstawie wcześniej zawartych umów franczyzy.

REKLAMA

Orbis zamierza rozwijać się nie tylko poprzez umowy franczyzy i o zarządzanie, lecz także budując własne hotele, np. Mercure Kraków Stare Miasto (200 pokoi) i ibis Gdańsk (120 pokoi), których otwarcie planowane jest na drugą połowę roku 2016.

W pierwszym kwartale roku Orbis sfinalizował transakcję wykupu dwóch dzierżawionych hoteli: Mercure Budapest City Center i ibis Budapest Heroes’ Square. Krok ten umożliwi spółce zmniejszenie kosztów dzierżawy i poprawi efektywność zarządzania hotelami. Orbis nie wyklucza kolejnych transakcji wykupu w przyszłości. Mając na uwadze optymalizację portfela aktywów zawarto także przedwstępną umowę sprzedaży i franczyzy zwrotnej obiektu o niestrategicznym znaczeniu dla spółki - hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa. Operatorem i dzierżawcą hotelu jest już inny podmiot.

Łączne nakłady inwestycyjne (CAPEX) wynoszące 144 mln zł zostały przeznaczone w pierwszym kwartale głównie na sfinansowanie transakcji wykupu hoteli oraz przedsięwzięcia rozwojowe i prace modernizacyjne, na które wydano 14 mln zł.

Dobre wyniki operacyjne i stabilna sytuacja finansowa spółki, a także towarzyszące im pozytywne prognozy na najbliższą przyszłość, umożliwiły zarządowi rekomendowanie Radzie Nadzorczej wypłaty dywidendy na poziomie 1,5 zł za akcję.

- Wierzymy, że uda nam się powtórzyć dobre wyniki pierwszego kwartału także w następnych okresach 2016 roku i że przełożą się na wartość dodaną dla naszych akcjonariuszy – podsumował Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbis SA.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA