PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ośrodek Narciarsko-Wypoczynkowy Pilsko w Korbielowie na sprzedaż

  • Autor: PAP
  • 11 sie 2011 11:43

Gliwicka Agencja Turystyczna (GAT) wystawiła na sprzedaż Ośrodek Narciarsko Wypoczynkowy „Pilsko" wraz z obiektem hotelowym „Jontek" w Korbielowie. To jeden z największych kompleksów narciarskich w Polsce.

REKLAMA

Licytacja ośrodka, którego cenę wywoławczą określono na blisko 16,5 mln zł, odbędzie się 14 września.

W skład wystawionego na sprzedaż majątku wchodzi m.in. ośrodek wczasowo-turystyczny „Jontek" oraz 10 wyciągów narciarskich. W sumie wokół masywu Pilska jest blisko 20 km tras narciarskich. Najdłuższa (nr 5) liczy prawie 4,5 km.

Ośrodek „Pilsko" to jeden z największych kompleksów narciarskich w Polsce. Położony jest w Beskidzie Żywieckim, w masywie Pilska (1557 m n.p.m.) - najwyższej, po Kasprowym Wierchu, narciarskiej górze w kraju. Korbielów i masyw Pilska szczyci się najlepszymi, poza Tatrami, warunkami naturalnymi do uprawiania narciarstwa. W górnych partiach ośrodka sezon często zaczyna się w listopadzie i trwa do pierwszych dni maja. Sprzyja temu mikroklimat i wysokość nad poziomem morza.

Prywatyzacja ośrodka ma służyć pozyskaniu inwestora, który zmodernizuje infrastrukturę narciarską. Obecnie przestarzały ośrodek, który w ostatnich kilkunastu latach stracił na atrakcyjności, przynosi straty. Narciarze chętniej wybierają pobliskie ośrodki na Słowacji, gdzie infrastruktura jest znacznie lepsza.

W ubiegłym roku właściciel - Skarb Państwa - bez powodzenia próbował sprzedać całą Gliwicką Agencję Turystyczną, wraz z ośrodkami m.in. w Szczyrku i Korbielowie.

  • kate kane 2011-08-11 11:49:13
    słowacja mimo wszystko jest trochę dalej. do korbielowa zawsze chętnie jeżdżę. oby narciarze nie ucierpieli w tym sezonie przez zmianę właściciela.. wszyscy pamiętamy, co się działo w czyrnej, gdy w grę wkroczyły pieniądze - i to przez dobre kilka lat.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA