PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ostatnia szansa na nowy hotel w Sopocie

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 09 lis 2017 13:53

Ostatnia szansa na nowy hotel w Sopocie Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu

Jeden z ostatnich atrakcyjnych gruntów w pasie nadmorskim Sopotu 23 listopada zostanie wystawiony na sprzedaż. Jego cena wywoławcza wynosi ok. 6,5 mln zł. Jest to teren przeznaczony na działalność uzdrowiskową z możliwością stworzenia hoteli, pensjonatów i gastronomii.

REKLAMA

23 listopada o godz. 12.00 odbędzie się przetarg na nieruchomość przy ul. Drzymały 6 przeznaczoną na budowę hotelu lub działalność uzdrowiskową. - Grunt znajduje się w centralnej części obszaru ochrony uzdrowiskowej. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczony na funkcje związane z ochroną zdrowia, lecznictwo uzdrowiskowe i specjalistyczne. Realizacje tego przedsięwzięcia w oparciu o wspomniane usługi należy uzgodnić z naczelnym lekarzem uzdrowiska. Działka może też być przeznaczona na hotele, pensjonaty oraz gastronomię. Cena wywoławcza wynosi ok. 6,5 mln zł - mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

Miasto nie ukrywa, że kładzie duży nacisk na współpracę sektora publicznego i prywatnego podczas realizacji inwestycji. Jednym z czołowych przedsięwzięć, które w trakcie realizacji było oparte o model PPP, jest Sopot Centrum, które otrzymało prestiżową nagrodę Grand Prix m.in. właśnie za wzorowe działanie modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. - Samorządy w Polsce skazane są na model PPP. Jest to kierunek, który będzie się w Polsce dalej rozwijał, szczególnie gdy skończą się środki unijne, dzięki którymi samorządy się posiłkują przy realizacji inwestycji. Miasta zmuszone będą do korzystania z kapitału prywatnego. W Sopocie mamy jedne z największych w Polsce doświadczeń w tym zakresie. Dzięki takiej współpracy, przy minimalnym wkładzie finansowym miasta, powstają nowe przestrzenie i inwestycje, które pozytywnie wpływają na klimat i wizerunek danego miasta oraz jakość życia mieszkańców. Jest to pożądany kierunek oraz gospodarskie i ekonomiczne podejście - mówi wiceprezydent Sopotu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA