PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PBG będzie rezygnować z inwestycji w nieruchomości komercyjne

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 wrz 2012 13:23

(...) Pozostałe obszary działalności Grupy PBG definiowane są w chwili obecnej jako obszary niestrategiczne, z których planowane jest wyjście - zaprzestanie działalności - lub dezinwestycje (nieruchomości, projekty spółek PBG Dom i PBG Erigo) - poinformowała w sprawozdaniu finansowym grupa PBG.

REKLAMA

Plany sprzedaży spółki PBG Erigo znane są już od marca br. Były prezes grupy, Jerzy Wiśniewski, mówił wówczas o zaawansowanym etapie rozmów co do pozbycia się firmy. Do tej pory nie sfinalizowano jednak żadnych negocjacji.

Jak poinformowała PBG w raporcie półrocznym, wyjście z niestrategicznych obszarów działalności grupy będzie kontynuowane. Oznacza to sprzedaż nieruchomości znajdujących się w portfolio Erigo lub też sprzedaż całej firmy.

Początkowo PBG Erigo Sp. z o.o. nosiła nazwę PBG Dom. Firma powstała w 2007 roku i w pierwszej kolejności zajmowała się porządkowaniem nieruchomości nabywanych w procesach akwizycji spółek budowlanych do Grupy Kapitałowej PBG. - Pierwsze inwestycje stricte deweloperskie kupiliśmy na początku 2009 roku, a kompletną strategię deweloperską dla PBG Dom przyjęliśmy w listopadzie 2009 roku - mówił w wywiadzie dla Propertynews.pl Tomasz Hofman, prezes zarządu PBG Erigo.

- Budowaliśmy swoje struktury organizacyjne z myślą o trwałym i długoterminowym rozwoju. Dokonywaliśmy zakupów z ogromną starannością i po przeprowadzeniu głębokich analiz - dodał.

Obecnie PBG Erigo prowadzi m.in. realizację hotelu Holiday Garden Inn w Poznaniu. W swoim portfelu posiada inwestycje biurowe oraz mieszkaniowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA