PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PBG będzie rezygnować z inwestycji w nieruchomości komercyjne

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 wrz 2012 13:23

(...) Pozostałe obszary działalności Grupy PBG definiowane są w chwili obecnej jako obszary niestrategiczne, z których planowane jest wyjście - zaprzestanie działalności - lub dezinwestycje (nieruchomości, projekty spółek PBG Dom i PBG Erigo) - poinformowała w sprawozdaniu finansowym grupa PBG.

REKLAMA

Plany sprzedaży spółki PBG Erigo znane są już od marca br. Były prezes grupy, Jerzy Wiśniewski, mówił wówczas o zaawansowanym etapie rozmów co do pozbycia się firmy. Do tej pory nie sfinalizowano jednak żadnych negocjacji.

Jak poinformowała PBG w raporcie półrocznym, wyjście z niestrategicznych obszarów działalności grupy będzie kontynuowane. Oznacza to sprzedaż nieruchomości znajdujących się w portfolio Erigo lub też sprzedaż całej firmy.

Początkowo PBG Erigo Sp. z o.o. nosiła nazwę PBG Dom. Firma powstała w 2007 roku i w pierwszej kolejności zajmowała się porządkowaniem nieruchomości nabywanych w procesach akwizycji spółek budowlanych do Grupy Kapitałowej PBG. - Pierwsze inwestycje stricte deweloperskie kupiliśmy na początku 2009 roku, a kompletną strategię deweloperską dla PBG Dom przyjęliśmy w listopadzie 2009 roku - mówił w wywiadzie dla Propertynews.pl Tomasz Hofman, prezes zarządu PBG Erigo.

- Budowaliśmy swoje struktury organizacyjne z myślą o trwałym i długoterminowym rozwoju. Dokonywaliśmy zakupów z ogromną starannością i po przeprowadzeniu głębokich analiz - dodał.

Obecnie PBG Erigo prowadzi m.in. realizację hotelu Holiday Garden Inn w Poznaniu. W swoim portfelu posiada inwestycje biurowe oraz mieszkaniowe.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA