PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PBG Erigo będzie budować hotele i biurowce

  • Autor: PBG
  • 12 sie 2011 09:16

Nowo powstała w strukturach spółki PBG SA, firma PBG Erigo będzie budować hotele i biurowce - zapowiadają jej władze.

REKLAMA

- Jako PBG Erigo będziemy prowadzić działalność na terenie dużych aglomeracji w Polsce, w ramach kilku segmentów rynkowych: od mieszkań w budownictwie wielorodzinnym po kameralne osiedla domów, ekskluzywne apartamentowce oraz funkcjonalne biurowce i komfortowe hotele - czytamy w komunikacie spółki.

Obecnie spółka, w wyniku zawarcia umowy franczyzowej z siecią Hilton Worldwide, buduje hotel marki Hampton by Hilton w Świnoujściu. - W najbliższym czasie planujemy budowę kolejnych obiektów hotelowych, m.in. na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego w Poznaniu - informują władze firmy.

Jak podała spółka, decyzja o wprowadzeniu marki PBG Erigo wiąże się ze wzmocnieniem pozycji PBG DOM Sp. z o.o. na rynku nieruchomości deweloperskich, a także pozwala na podział kompetencji i specjalizację. - Funkcjonująca do tej pory w ramach Grupy PBG DOM spółka PBG DOM Invest VI Sp. z o.o. zmieni nazwę na PBG Erigo Sp. z o.o. oraz przejmie wszelkie obowiązki związane z przygotowaniem, realizacją i sprzedażą projektów inwestycyjnych w sektorze nieruchomości mieszkaniowych, hotelowych i biurowych. Natomiast PBG DOM Sp. z o.o. pozostanie nadal bankiem nieruchomości Grupy Kapitałowej PBG, być może zmieniając nazwę - czytamy w komunikacie firmy.

- Zmiany związane z wprowadzeniem nowej marki zostaną przeprowadzone płynnie i nie będą odczuwalne dla naszych obecnych klientów - mówi Tomasz Hofman, prezes zarządu PBG DOM Sp. z o.o. i PBG DOM Invest VI Sp. z o.o.

PBG DOM Sp. z o.o. powstała w 2007 roku, a jej celem była gospodarka posiadanymi przez Grupę Kapitałową PBG nieruchomościami.

- Chcemy, aby marka PBG Erigo w świadomości klientów zaistniała jako podmiot świadczący usługi deweloperskie zarówno w zakresie budownictwa mieszkaniowego, jak i komercyjnego. Nazwa Erigo powstała w wyniku połączenia francuskiego słowa „eriger", które oznacza „wznosić się" i angielskiego „to go", czyli „iść, biec". Tym samym wyraźnie odzwierciedla charakter i rodzaj realizowanych obecnie inwestycji. Ponadto, nazwa o międzynarodowym charakterze pomoże w zaistnieniu na rynkach zagranicznych,czego nie wykluczamy w najbliższym czasie - mówi Tomasz Hofman.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA