PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pensjonaty i domy wczasowe zyskują popularność wśród polskich turystów

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 sie 2014 12:33

Zmianom preferencji turystycznych Polaków na przestrzeni ostatnich trzech lat przyjrzał się serwis hotele.pl. Główny wniosek z analizy jest taki, że coraz częściej wybieramy pensjonaty czy domy wczasowe. Niezmiennie popularnością cieszą się obiekty 2- i 3-gwiazdkowe.

REKLAMA

Analizie poddanych zostało pięć najczęściej wybieranych przez turystów miast: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk.

Tendencje widoczne od 2012 r. jednoznacznie wskazują, że prywatnie podróżujemy w średnim i niższym standardzie. Świadczy o tym utrzymujący się na stałym poziomie udział procentowy hoteli 3-gwiazdkowych w wyborach turystów odwiedzających wszystkie pięć miast. Średnio co trzecia rezerwacja dotyczy noclegu właśnie w tej kategorii hotelach. Zbliżony poziom zaobserwować można również w przypadku hoteli z 2-gwiazdkowych.

Większe wahania hotele.pl zaobserwowały wśród obiektów 5- i 4-gwiazdkowych. W Warszawie, w 2012 r. aż 15 proc. stanowiły noclegi w 5-gwiazdkowych, podczas gdy rok później już 16,5proc. Do końca lipca tego roku na hotel najwyżej kategorii w Stolicy zdecydowało się niemal 10 proc. turystów. Z kolei we Wrocławiu to kategoria z największym spadkiem udziału we wszystkich rezerwacjach: z 15,2 proc. w 2012 r, aż do 4,5 proc. rok później.

W Gdańsku powody do zadowolenia mają właściciele obiektów typu pensjonaty i domy wczasowe. Udział rezerwacji w nich rośnie nieprzerwanie od 2012 r., kiedy wyniósł 19,2 proc., rok później już blisko 28%, a do końca lipca 2014 r. to już 39 proc. Równie wysoką dynamikę w tej kategorii odnotowano w Krakowie, gdzie udział procentowy pensjonatów systematycznie rośnie: w 2012 r. wyniósł 8,6 proc., w 2013r. już 10,5 proc., a do końca lipca tego roku sięgnął niemal 20 proc.

- Wśród podróżujących prywatnie rośnie świadomość dokonywanych wyborów i standardu jaki w zamian otrzymują. Świadczy o tym nie zagrożona od kilku lat pozycja hoteli 2 - i 3-gwiazdkowych, których udział procentowy utrzymuje się na zbliżonych poziomach. W większości to obiekty, gdzie stosunek jakości do ceny jest zadowalający dla klientów, którzy podróżują w opcji ekonomicznej. Polacy rezerwując noclegi zdecydowanie stawiają na przystępną cenę - komentuje Kinga Fromlewicz z hotele.pl.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA