PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pensjonaty i domy wczasowe zyskują popularność wśród polskich turystów

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 sie 2014 12:33

Zmianom preferencji turystycznych Polaków na przestrzeni ostatnich trzech lat przyjrzał się serwis hotele.pl. Główny wniosek z analizy jest taki, że coraz częściej wybieramy pensjonaty czy domy wczasowe. Niezmiennie popularnością cieszą się obiekty 2- i 3-gwiazdkowe.

REKLAMA

Analizie poddanych zostało pięć najczęściej wybieranych przez turystów miast: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk.

Tendencje widoczne od 2012 r. jednoznacznie wskazują, że prywatnie podróżujemy w średnim i niższym standardzie. Świadczy o tym utrzymujący się na stałym poziomie udział procentowy hoteli 3-gwiazdkowych w wyborach turystów odwiedzających wszystkie pięć miast. Średnio co trzecia rezerwacja dotyczy noclegu właśnie w tej kategorii hotelach. Zbliżony poziom zaobserwować można również w przypadku hoteli z 2-gwiazdkowych.

Większe wahania hotele.pl zaobserwowały wśród obiektów 5- i 4-gwiazdkowych. W Warszawie, w 2012 r. aż 15 proc. stanowiły noclegi w 5-gwiazdkowych, podczas gdy rok później już 16,5proc. Do końca lipca tego roku na hotel najwyżej kategorii w Stolicy zdecydowało się niemal 10 proc. turystów. Z kolei we Wrocławiu to kategoria z największym spadkiem udziału we wszystkich rezerwacjach: z 15,2 proc. w 2012 r, aż do 4,5 proc. rok później.

W Gdańsku powody do zadowolenia mają właściciele obiektów typu pensjonaty i domy wczasowe. Udział rezerwacji w nich rośnie nieprzerwanie od 2012 r., kiedy wyniósł 19,2 proc., rok później już blisko 28%, a do końca lipca 2014 r. to już 39 proc. Równie wysoką dynamikę w tej kategorii odnotowano w Krakowie, gdzie udział procentowy pensjonatów systematycznie rośnie: w 2012 r. wyniósł 8,6 proc., w 2013r. już 10,5 proc., a do końca lipca tego roku sięgnął niemal 20 proc.

- Wśród podróżujących prywatnie rośnie świadomość dokonywanych wyborów i standardu jaki w zamian otrzymują. Świadczy o tym nie zagrożona od kilku lat pozycja hoteli 2 - i 3-gwiazdkowych, których udział procentowy utrzymuje się na zbliżonych poziomach. W większości to obiekty, gdzie stosunek jakości do ceny jest zadowalający dla klientów, którzy podróżują w opcji ekonomicznej. Polacy rezerwując noclegi zdecydowanie stawiają na przystępną cenę - komentuje Kinga Fromlewicz z hotele.pl.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA