PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PGU zadowolone z wyników w 2015 r.

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 sty 2016 10:28

PGU zadowolone z wyników w 2015 r.

Polska Grupa Uzdrowisk odnotowała w obszarze lecznictwa uzdrowiskowego o 5 mln zł wyższy zysk EBITDA za cały 2015 r. w stosunku do poprzedniego roku. Spółki znajdujące się w portfelu KGHM I FIZAN, osiągnęły też ponad dwudziestoprocentową marżę na poziomie EBITDA na koniec 2015 r.

REKLAMA

Polska Grupa Uzdrowisk wciąż utrzymuje się w trendzie dynamicznego wzrostu. Od 2011 roku, czyli od momentu powołania spółki, rentowność sprzedaży netto wzrosła ponad dziesięciokrotnie. To efekt decyzji inwestycyjnych, tworzeniu nowych produktów oraz nawiązywania współpracy z renomowanymi ośrodkami leczniczymi (Miedziowe Centrum Zdrowia w zakresie programów leczenia zaburzeń metabolicznych i otyłości oraz Klinika Okulistyczna Horni Pocernice w Pradze w zakresie operacyjnego leczenia zaćmy), a także spółkami Grupy KGHM Polska Miedź w zakresie realizacji pobytów wypoczynkowych i leczniczych dla pracowników.

- Wyniki finansowe Polskiej Grupy Uzdrowisk są zgodne z naszymi prognozami. Łączny zysk za cały 2015 rok wzrósł o 5 mln zł w stosunku do 2014 r., natomiast sam wskaźnik przychodów ze sprzedaży pobytów dla klientów komercyjnych wzrósł do 33 proc. Nasze inwestycje w rozwój nowoczesnych ośrodków leczniczych i wypoczynkowych idą w parze z kierunkiem rozwoju branży uzdrowiskowej, a więc koncentracji na kuracjuszu, który oprócz poprawy sił witalnych, w efekcie zabiegów leczniczych, oczekuje dodatkowych animacji tj. wycieczek turystyczne, relaksu w kompleksach basenowych, zabiegów z zakresu wellness&spa, ćwiczeń z trenerem na siłowni lub zajęć fitness – mówi Wojciech Krasoń, prezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich-Grupa PGU.

W 2015 r. zakończono też zaplanowane projekty z zakresu rozwoju infrastruktury i podnoszenia standardów w zdrojach PGU, począwszy od rozwoju uzdrowiskowej kuchni i oferty zabiegowej, nawiązaniu współpracy z kilkunastoma nowymi tour operatorami, aż po zaangażowanie się w cykliczne imprezy kulturalne i sportowe. W efekcie do Polskiej Grupy Uzdrowisk przyjechali już pierwsi goście z Emiratów Arabskich i Chin. W 2015 r. nowe umowy podpisano z 16 tour operatorami.

- Spółki uzdrowiskowe PGU zwiększyły bazę noclegową o 120 miejsc, a 300 miejsc noclegowych zyskało wyższy standard. W trakcie realizacji są kolejne trzy inwestycje, które powiększą bazę noclegową łącznie o 200 miejsc w Uzdrowisku Polanica i w Uzdrowisku Połczyn. Zmodernizowaliśmy restauracje uzdrowiskowe, zakupiliśmy liczny sprzęt leczniczy i rehabilitacyjny oraz ciągle poszerzamy ofertę SPA. Dobre wyniki roczne są też zasługą wymiany wiedzy i doświadczenia poprzez zaangażowanie i udział w kluczowych wydarzeniach branżowych, co zdecydowanie usprawnia obszar zarządzania projektami rozwojowymi, w tym poprzez przystępowanie do udziału w przetargach instytucjonalnych, czy implementacji produktów komercyjnych w obszarze rehabilitacji onkologicznej i leczeniu otyłości – dodaje Wojciech Krasoń.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA