PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pięć gwiazdek tanieje?

  • Autor: RP.pl
  • 06 paź 2017 10:23

Pięć gwiazdek tanieje? Fot. unsplash

Serwis Hotele.pl porównał rok do roku sierpniowe ceny dób hotelowych. W obiektach pięciogwiazdkowych doba staniało o 2,25 procent. Nocleg w najwyższym standardzie wynosił około 544 złote - podaje Rzeczpospolita.

REKLAMA

Jak podaje Reczpospolita powołując się na serwis Hotele.pl, średnie ceny noclegów wzrosły w sierpniu o 2,82 procent (porównując rok do roku), do 236 złotych 32 groszy. Podwyżkę najsilniej dotknęła klientów obiektów jednogwiazdkowych. Cena za nocleg wzrosła w nich średnio o 12,74 procent, do 192 złotych 94 groszy. Za nocleg w obiekcie dwugwiazdkowym trzeba zaś było zapłacić prawie 2 złote mniej (191 złotych). Także i tu podwyżka cen była jednak znaczna - sięgnęła 6 proc.

Niemal połowa rezerwacji dokonanych w sierpniu dotyczyła hoteli trzygwiazdkowych (49,92 procent udziału w rynku, wzrost o 0,05 punktu procentowego w ujęciu rok do roku). Popularne były też obiekty o czterech gwiazdkach. Nocleg w tym standardzie rezerwował co piąty klient serwisu (20,7 procent rynku, spadek o 1,05 punktu procentowego). W sierpniu wzrosła również popularność obiektów niekategoryzowanych. Ich udział w puli rezerwacji sięgnął 14,32 procent i był o 1,67 punktu procentowego wyższy niż w tym samym czasie rok wcześniej.

W sierpniu popularność noclegów w stolicy spadła o 1,44 punktu procentowego, do 22,6 procent (porównując rok do roku). Spośród najbardziej popularnych celów podróży jedynie Wrocław zwiększył swój udział w puli rezerwacji o 0,13 punktu procentowego, do 7,46 procent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA