PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pięć gwiazdek tanieje?

  • Autor: RP.pl
  • 06 paź 2017 10:23

Pięć gwiazdek tanieje? Fot. unsplash

Serwis Hotele.pl porównał rok do roku sierpniowe ceny dób hotelowych. W obiektach pięciogwiazdkowych doba staniało o 2,25 procent. Nocleg w najwyższym standardzie wynosił około 544 złote - podaje Rzeczpospolita.

REKLAMA

Jak podaje Reczpospolita powołując się na serwis Hotele.pl, średnie ceny noclegów wzrosły w sierpniu o 2,82 procent (porównując rok do roku), do 236 złotych 32 groszy. Podwyżkę najsilniej dotknęła klientów obiektów jednogwiazdkowych. Cena za nocleg wzrosła w nich średnio o 12,74 procent, do 192 złotych 94 groszy. Za nocleg w obiekcie dwugwiazdkowym trzeba zaś było zapłacić prawie 2 złote mniej (191 złotych). Także i tu podwyżka cen była jednak znaczna - sięgnęła 6 proc.

Niemal połowa rezerwacji dokonanych w sierpniu dotyczyła hoteli trzygwiazdkowych (49,92 procent udziału w rynku, wzrost o 0,05 punktu procentowego w ujęciu rok do roku). Popularne były też obiekty o czterech gwiazdkach. Nocleg w tym standardzie rezerwował co piąty klient serwisu (20,7 procent rynku, spadek o 1,05 punktu procentowego). W sierpniu wzrosła również popularność obiektów niekategoryzowanych. Ich udział w puli rezerwacji sięgnął 14,32 procent i był o 1,67 punktu procentowego wyższy niż w tym samym czasie rok wcześniej.

W sierpniu popularność noclegów w stolicy spadła o 1,44 punktu procentowego, do 22,6 procent (porównując rok do roku). Spośród najbardziej popularnych celów podróży jedynie Wrocław zwiększył swój udział w puli rezerwacji o 0,13 punktu procentowego, do 7,46 procent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA