PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PiS sprzeciwia się prywatyzacji Hoteli WAM

 • Autor: PAP
 • 20 lip 2015 21:00

PiS sprzeciwia się prywatyzacji Hoteli WAM Hotel Mazowiecki

Pięć podmiotów złożyło wstępne oferty w procesie prywatyzacji spółki Grupa Hoteli WAM, posiadającej 17 hoteli w 15 miastach Polski. Prywatyzacji tej sprzeciwia się PiS, nazywając ją "chaotyczną wyprzedażą majątku narodowego".

REKLAMA

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa Emil Górecki, resort ten jedynie analizuje i opiniuje projekt prywatyzacyjny, wszczęty na początku ubiegłego roku na wniosek właściciela spółki, czyli Wojskowej Agencji Mieszkaniowej i Ministerstwa Obrony Narodowej, który nadzoruje WAM.

Według rzecznika sam proces prywatyzacyjny jest prowadzony w standardowy sposób. W odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji, które zakończyło się 8 lipca tego roku oferty wstępne złożyło pięć podmiotów: Central Fund of Immovables Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, Griffin Topco III S.a r.l. z siedzibą w Luksemburgu, Grupa Kapitałowa Immobile S.A. z siedzibą w Bydgoszczy, Louvre Hotels Group Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz SWAN International Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

- W chwili obecnej MSP analizuje złożone oferty. Nie jesteśmy w stanie określić daty zakończenia procesu. Będzie ona zależała od tego, z iloma oferentami będziemy ostatecznie prowadzić negocjacje, czy będziemy je prowadzić równocześnie z kilkoma, czy tylko z jednym, oraz od tego, jak szybko zainteresowane podmioty będą prowadziły proces "due diligence" spółki i jej poszczególnych hoteli - zaznaczył Górecki.

Prywatyzacji Grupy Hoteli WAM sprzeciwia się Prawo i Sprawiedliwość. W poniedziałek małopolski poseł tej partii Andrzej Adamczyk wysłał w tej sprawie listy do szefów resortu obrony narodowej i skarbu państwa. - Mamy do czynienia z gwałtowną, chaotyczną wyprzedażą majątku narodowego - oświadczył dziennikarzom Adamczyk.

Według niego rządy PO-PSL prowadzą prywatyzacyjne, aby "zasypywać dziurę budżetową i poszukiwać źródeł finansowania niepotrzebnych wydatków". Adamczyk poinformował, że dotarły do niego sygnały o prowadzeniu od 2012 r. działań, mających na celu zaniżenie wartości Grupy Hoteli WAM.

- Poza kwestią sprzedaży trzeba podkreślić, że spółka zatrudnia ponad 400 pracowników, a żaden interes pracowniczy nie został zabezpieczony w związku z jej sprzedażą, nie ma żadnego paktu pracowniczego i żadnych uzgodnień co do tego, czy pracownicy ci mogą po sprzedaży tych hoteli liczyć na jakąkolwiek ochronę - dodał poseł PiS.

Zaznaczył, że jego ugrupowanie nie jest przeciwne prywatyzacji, ale jest przeciwne "bezsensownej wyprzedaży majątku narodowego". - PiS będzie prowadził rozsądną prywatyzację, a nie wyprzedaż majątku narodowego - zapowiedział Adamczyk.

 • 1
 • 2
 • windykator 2015-07-26 14:46:34
  sprzedać wszystko i wyjechać- a i tak mało kasy bo Bank Światowy udzielił Polsce kolejnej pożyczki na kwotę 912,7 mln euro -2015-07-24
 • anty urzednik 2015-07-25 20:37:43
  Moim zdaniem im mniej tego zwanego przez politykierów
  "majątku narodowego" tym lepiej dla wszystkich innych.
  My tylko dokładamy do ich leniwych, źle zarządzanych spółek.
  Jak najwięcej sprzedać do wyborów, bo jak PiS wygra to znów pozostanie w lewych rękach skorumpowanych i leniwych urzędniczych rękach.
 • Jerzy 2015-07-24 19:02:42
  sprzedac spolkom i fundacjom utworzonym przez braci Kaczynskich, ktoreprzed laty za symboliczna zlotowke przejely od skarbu panstwa majatek narodowy, albo biznesmenom lub biznesom zwiazanym z PiS, np. SKOKom. Wtedy bedziemy miec pewnosc, ze te hotele bede sluzyc ludowi, beda dobrze zarzadzane, nawet jak zostana dalej sprzedane za cene wielokrotnie wyzsza od ceny zakupu, i nie bedzie to mialo charakteru chaotycznej wyprzedazy strategicznych perel z narodowej korony. Jak MON majacy za zadanie realizowac cele zwiazane z obronnoscia panstwa moze pozbywac sie tych hoteli przeciez w razie agresjji na Polske mozna bedzie tam zrobic koszary wojskowe!!!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA