PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PKO BP pozbywa się nieruchomości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 sty 2016 07:54

PKO BP pozbywa się nieruchomości Golden Tulip Zakopane - Hotel, planowana inwestycja w Zakopanem

Bank prowadzi proces dezinwestycji w sektorze nieruchomościowym. Chodzi tu nie tylko o pozbycie się z portfela PKO BP udziałów w spółce Qualia, ale również sprzedaż aktywów nieruchomościowych.

REKLAMA

PKO BP prowadzi obecnie oficjalną sprzedaż pięciu nieruchomości na terenie całego kraju. Największa z nich to działka niezabudowana z decyzjami o warunkach zabudowy i środowiskową, w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury. To nieruchomość o powierzchni 93 996 mkw., z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową oraz funkcje biurową i hotelową.

Firma sprzedaje również dwie działki w Juracie. Obie zlokalizowane są przy ul. Mestwina. Na jednej o powierzchni 12,89 tys. mkw. może powstać hotel, na drugiej natomiast (3,9 tys. mkw), apartamentowiec. Dla nieruchomości wydano już pozwolenia na budowę.

Na sprzedaż wystawiona jest również działka zabudowana z pozwoleniem na budowę hotelu w Zakopanem (obecnie hotel Daglezja). To nieruchomość o powierzchni 3,687 tys. mkw. położona przy ul. Piłsudskiego.

PKO BP sprzedaje również działki niezabudowane z pozwoleniem na budowę osiedla mieszkaniowego, w Jankowie Gdańskim. Łączna powierzchnia gruntów wynosi 115,6 tys. mkw.

Przypomnijmy, w lutym 2015 roku PKO BP podpisało z firmą Griffin list intencyjny w sprawie sprzedaży spółki Qualia Development. Jak dowiedzieliśmy się w grudniu 2015 roku, firmy nie doszły do porozumienia w tej sprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA