PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Płock szuka partnerów do turystycznej inwestycji

  • Autor: PAP
  • 06 wrz 2012 19:41

Płock poszukuje partnerów do wspólnej realizacji projektu rozbudowy i zagospodarowania tamtejszego nabrzeża wiślanego z przeznaczeniem na cele turystyczne i rekreacyjne.

REKLAMA

Inwestycja, obejmująca m.in. budowę dużego portu jachtowego, ma kosztować 55 mln zł przy wsparciu ze środków Unii Europejskiej w wysokości około 20 mln zł. Podpisanie umowy o dofinansowanie unijne planowane jest na pierwszy kwartał 2013 r. Realizacja zadania ma potrwać dwa lata.

Urząd Miasta Płocka w ogłoszeniu o naborze partnerów do projektu zaznaczył, iż do ich zadań będzie należała m.in. współpraca w zakresie promocyjnych kampanii turystycznych, prowadzenia informacji turystycznej oraz organizowania wizyt studyjnych dla przedstawicieli branży turystycznej.

Jak powiedział w czwartek Sebastian Dymek z biura prasowego płockiego Urzędu Miasta, działania partnerów przedsięwzięcia miałyby obejmować pięć lat, czyli okres przygotowania inwestycji, jej prowadzenia oraz po jej zakończeniu. "Mają to być działania długofalowe" - uściślił Dymek.

Potencjalni partnerzy projektu "Rozbudowa i zagospodarowanie Płockiego Nabrzeża Wiślanego na cele turystyczno-rekreacyjne" mogą składać oferty w płockim Urzędzie Miasta do 21 września.

Zgodnie ze wstępnym planem inwestycja ma obejmować budowę portu na 218 jachtów wraz z infrastrukturą, w tym falochronami i kapitanatem, oraz budowę dwukondygnacyjnego obiektu będącego zapleczem szkoleniowo-socjalno-technicznym, który ma powstać nad Zalewem Sobótka, czyli w pobliżu naturalnego kąpieliska na płockiej nadwiślańskiej plaży.

Projekt przeszedł już pozytywnie ocenę formalną oraz merytoryczną i został wpisany na podstawową listę rankingową przedsięwzięć ubiegających się do dofinansowanie z UE.

Nabrzeże Wisły w Płocku to wymagający remontu bulwar z niewielką sezonową stanicą wodną oraz piaszczystą plażą o długości około 2 km.

W latach 2010-11 wzdłuż nadwiślańskiego bulwaru wybudowano kosztem 17 mln zł molo. To pomost wsparty na betonowych palach, który wychodzi w nurt rzeki i biegnie niemal równolegle do jej brzegu na długości ponad 350 metrów. Po wykryciu usterek podestu prowadzącego na molo obiekt był zamknięty od grudnia 2011 r. do początku maja 2012 r. Po naprawie został ponownie oddany do użytku i jest częstym miejscem spacerów mieszkańców miasta i przyjezdnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA