PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Podlaskie: Ponad 28 mln zł z UE na inwestycje w turystyce

  • Autor: PAP
  • 03 sie 2012 12:09

Ponad 28 mln zł unijnego dofinansowania mają szansę otrzymać przedsiębiorcy na inwestycje w infrastrukturę turystyczną w Podlaskiem w konkursie, który w piątek ogłosił zarząd województwa podlaskiego. Wnioski można składać do 17 września.

REKLAMA

Dofinansowanie pochodzi z unijnych środków z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

W konkursie mogą startować mikro-, mali i średni przedsiębiorcy - poinformował rzecznik marszałka województwa podlaskiego Jan Kwasowski.

Na dofinansowanie mają szanse projekty zlokalizowane w gminach atrakcyjnych turystycznie, wykorzystujące nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne i tworzące nowe miejsca pracy. Środki można przeznaczyć nie tylko na tworzenie miejsc noclegowych, jak było dotychczas, ale również na atrakcje turystyczne.

Mogą to być projekty dotyczące np. budowy i rozbudowy obiektów infrastruktury turystycznej czy stworzenia unikatowej oferty turystycznej w skali regionu lub kraju.

Kwasowski powiedział, że premiowane będą projekty, które przyciągną do regionu turystów, zwłaszcza zagranicznych. Dodatkowe punkty otrzymają wnioski, które będą łączyć różne formy turystyki, np. wypoczynkową i biznesową, a także inwestycje realizowane w gminach posiadających status uzdrowiska i w gminach, w których ponad połowa obszaru znajduje się na terenach objętych obszarem Natura 2000.

Poziom dofinansowania projektów mikro i małych firm wynosi do 70 proc., natomiast średnich przedsiębiorstw do 60 proc. Minimalna wartość inwestycji mikroprzedsiębiorstw to 30 tys. zł, natomiast małych i średnich firm to 100 tys. zł. Maksymalna wartość dofinansowania to 6 mln dla małych i średnich firm, a 1,5 mln zł dla mikroprzedsiębiorstw.

Kwasowski poinformował, że do tej pory z dotacji na turystykę skorzystało już 33 przedsiębiorców. Pozyskali oni prawie 93 mln zł z RPO na rozwój bazy turystyczno-noclegowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA