PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Podlaskie: Ponad 28 mln zł z UE na inwestycje w turystyce

  • Autor: PAP
  • 03 sie 2012 12:09

Ponad 28 mln zł unijnego dofinansowania mają szansę otrzymać przedsiębiorcy na inwestycje w infrastrukturę turystyczną w Podlaskiem w konkursie, który w piątek ogłosił zarząd województwa podlaskiego. Wnioski można składać do 17 września.

REKLAMA

Dofinansowanie pochodzi z unijnych środków z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

W konkursie mogą startować mikro-, mali i średni przedsiębiorcy - poinformował rzecznik marszałka województwa podlaskiego Jan Kwasowski.

Na dofinansowanie mają szanse projekty zlokalizowane w gminach atrakcyjnych turystycznie, wykorzystujące nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne i tworzące nowe miejsca pracy. Środki można przeznaczyć nie tylko na tworzenie miejsc noclegowych, jak było dotychczas, ale również na atrakcje turystyczne.

Mogą to być projekty dotyczące np. budowy i rozbudowy obiektów infrastruktury turystycznej czy stworzenia unikatowej oferty turystycznej w skali regionu lub kraju.

Kwasowski powiedział, że premiowane będą projekty, które przyciągną do regionu turystów, zwłaszcza zagranicznych. Dodatkowe punkty otrzymają wnioski, które będą łączyć różne formy turystyki, np. wypoczynkową i biznesową, a także inwestycje realizowane w gminach posiadających status uzdrowiska i w gminach, w których ponad połowa obszaru znajduje się na terenach objętych obszarem Natura 2000.

Poziom dofinansowania projektów mikro i małych firm wynosi do 70 proc., natomiast średnich przedsiębiorstw do 60 proc. Minimalna wartość inwestycji mikroprzedsiębiorstw to 30 tys. zł, natomiast małych i średnich firm to 100 tys. zł. Maksymalna wartość dofinansowania to 6 mln dla małych i średnich firm, a 1,5 mln zł dla mikroprzedsiębiorstw.

Kwasowski poinformował, że do tej pory z dotacji na turystykę skorzystało już 33 przedsiębiorców. Pozyskali oni prawie 93 mln zł z RPO na rozwój bazy turystyczno-noclegowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA