PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Podwodny hotel w Dubaju bliżej realizacji?

  • Autor: PAP
  • 30 kwi 2015 11:20

Od wtorku przebywa w Dubaju polska delegacja misji gospodarczej z wicepremierem Januszem Piechocińskim na czele. Polscy przedsiębiorcy mają rozmawiać z emirackim biznesem o potencjalnych inwestycjach. Wśród tematów znajdzie się także budowa podwodnego hotelu - informuje PAP.

REKLAMA

Aleksander Libera z Departamentu Inwestycji Zagranicznych PAIiIZ podkreśla, że polskie firmy coraz odważniej wkraczają na zagraniczne rynki, w tym te z Zatoki Perskiej.

Jednym z przedsiębiorstw, które prowadzi zaawansowane rozmowy nt. budowy podwodnego hotelu w Dubaju, jest firma Deep Ocean Technology. Jak mówi jej przedstawiciel Arkadiusz Majerski, jest to całkowicie polska technologia. "Prace projektowe i kontraktowe są zaawansowane. Chcemy też, żeby ZEA były naszym partnerem w całym regionie" - powiedział.

Jak dodał, nikt na świecie nie zrealizował jeszcze takiej inwestycji. "Przez trzy lata prowadziliśmy prace projektowe, przy dużym wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Politechniki Gdańskiej i innych instytucji" - powiedział.

Podkreślił, że budowa hotelu odbyłaby się w stoczni Drydocks w ZEA przy kooperacji z polskimi stoczniami. "Będzie to stalowy obiekt składający się z dwóch dysków - nawodnego i podwodnego, połączonych ze sobą szybem komunikacyjnym, w którym znajdą się windy i klatka schodowa. W dolnym dysku znajdą się 22 pokoje z pięknym widokiem na podwodny świat oraz niewielka restauracja. W górnym dysku będą zbiorniki balastowe, z których będzie wypompowywana woda po to, żeby wynurzyć dolny dysk" - wyjaśnił.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są głównym partnerem Polski w regionie Zatoki Perskiej. W 2014 r. obroty handlowe między krajami wzrosły o 50 proc. w porównaniu do 2013 r. - z 865,4 mln dolarów do 1 mld 290,4 mln dolarów. Polski eksport do tego kraju jest znacznie wyższy niż import - w ubiegłym roku wyniósł 1 mld 127,8 mln dolarów.

Jak podaje resort gospodarki, łączna wartość polskich inwestycji bezpośrednich w ZEA szacowana jest na 150 mln dol. Działają tam polskie przedsiębiorstwa z branży naftowo-gazowej, budowlanej (Librus), instalacyjnej (Sergas), usług geodezyjnych, urządzeń klimatyzacyjnych (VTS Clima), mebli (MDD) czy opakowań metalowych (krakowska firma Can-Pack w 2005 r. wybudowała w Emiratach wytwórnię puszek metalowych Arab Can. Co.)

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA