PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pokoje w hotelach Starwooda sprzedają się coraz lepiej, trudniej jest w segmencie bankietów i konferencji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 maj 2012 16:08

Pokoje w hotelach Starwooda sprzedają się coraz lepiej, trudniej jest w segmencie bankietów i konferencji

I kwartał br. okazał się dobrym okresem dla Grupy Starwood w Polsce. W sumie sześć hoteli pięciogwiazdkowych, które ma w swoim portfolio, zanotowało 10-proc. wzrost wskaźnika RevPar, sprzedając w tym czasie ponad 81 tys. noclegów. - Na tle wyników naszych hoteli z całej Europy, które poszły w górę o 1,5 proc., polskie wypadły naprawdę dobrze - podkreśla Thomas Schoen, dyrektor generalny Grupy Starwood Hotels & Resorts w Polsce.

REKLAMA

- Na wzrost wskaźnika RevPar w polskich hotelach naszej Grupy zaważyły w połowie wzrost cen oraz obłożenia. Zanotowaliśmy jednak spadek w działalności bankietowo-konferencyjnej, co jest m.in. skutkiem oszczędności, jakie narzucono w firmach szkoleniowych - wyjaśnia Thomas Schoen.

Na niewielkim wzroście wyników europejskich hoteli Grupy Starwood zaważyły zaś nienajlepsze statystyki obiektów z Niemczech i Grecji. Jeśli chodzi o całą Grupę Starwood, to w I kwartale RevPar zwiększył się o 6 proc., przy czym najlepiej radziły sobie obiekty w Azji i Ameryce Łacińskiej.

W kolejnych kwartałach Thomas Schoen także prognozuje wzrosty w hotelach w Polsce. - Myślę, że w całym 2011 roku obiekty te wypracują 10-proc. wzrost wskaźnika RevPar - przewiduje.

Czerwiec to intensywny czas dla hoteli Grupy Starwood w naszym kraju ze względu na Euro 2012. Każdy z sześciu obiektów będzie gościł uczestników tej sportowej imprezy. - Euro 2012 to nie tylko jeden miesiąc, kiedy pokoje będą wynajęte, ale także korzyści, jakie przyniesie promocja naszego kraju na świecie. Już teraz mamy rezerwacje na 2013 i 2014 rok, m.in. z Ameryki, co jest właśnie skutkiem reklamy Polski - podkreśla.

Na optymizm w prognozach dyrektora Grupy Starwood Hotels & Resorts w Polsce wpływa też coraz większa liczba chińskich turystów i biznesmenów. - Choć obecnie goście ci stanowią zaledwie 1 proc. naszych klientów, to w ostatnim roku ich liczba wzrosła aż o 80 proc. To bardzo perspektywiczna grupa, na przyjęcie której cały czas przygotowujemy się - wyjaśnia.

Obecnie gości polskich hoteli Grupy Starwood stanowią przede wszystkim: Polacy (30 proc.), Brytyjczycy (20 proc.), Amerykanie (10 proc.) oraz Niemcy (7 proc.)

Starwood prowadzi w Polsce sześć hoteli, z czego cztery to obiekty marki Sheraton (Sopot, Kraków, Poznań, Warszawa). Pozostałe to warszawskie hotele Westin oraz Le Meridien Bristol. Wszystkie mają pięć gwiazdek.

Starwood Hotels & Resorts Worldwide jest jedną z wiodących na świecie firm w branży hotelarskiej. Posiada 1090 obiektów w 100 krajach, zatrudnia 154 000 pracowników w obiektach własnych i przez siebie zarządzanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA