PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polacy coraz częściej wybierają święta w hotelu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 gru 2015 09:31

Polacy coraz częściej wybierają święta w hotelu

Coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie świąt Bożego Narodzenia poza domem. Trend ten zauważyły biura podróży i hotelarze, którzy przygotowali dla swoich klientów zróżnicowane ofertowo i cenowo pakiety świąteczne. Co sprawia, że Polacy coraz chętniej z nich korzystają?

REKLAMA

Polacy żyją coraz szybciej i intensywniej, więcej godzin spędzają w pracy i na wyjazdach służbowych. Dlatego w okresie przedświątecznym często brakuje czasu na długie przygotowania i zakupy. Nie bez znaczenia są też zmiany kulturowe, które nieustannie zachodzą w naszym kraju. Obecnie, dla wielu koniec grudnia to czas spotkań i wspólnego biesiadowania z rodziną i przyjaciółmi, niekoniecznie związany z religijnym wymiarem świąt. Stale zmienia się też aura klimatyczna, grudniowa pogoda niewiele różni się od tej w listopadzie. Na przestrzeni ostatnich 12 lat, tylko cztery święta Bożego Narodzenia były w Polsce białe. Dlatego nieprzerwaną popularnością cieszą się górskie kurorty.

Wyjazd na narty lub do ciepłych krajów to coraz popularniejsza alternatywa, dla świąt Bożego Narodzenia spędzanych w domu rodzinnym. Spore znaczenia mają także wydatki. Według raportu KPMG z 2014 r. statyczna Polska rodzina wydała na przygotowanie świąt średnio 1031 zł. Odpowiednio zaplanowany, kilkudniowy wyjazd w grudniu wcale nie musi rujnować kieszeni. Zwłaszcza, że hotelarze i tour operatorzy już kilka lat temu zauważyli i z powodzeniem wykorzystują ogromny potencjał tego okresu, oferując pakiety w korzystnych cenach. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy świąteczne połączone z aktywnym wypoczynkiem na stokach narciarskich lub połączone ze zwiedzaniem europejskich stolic i organizowanych w nich kiermaszów świątecznych.

Jak w grudniu podróżują Polacy?

Święta to dla nas czas spędzony z rodziną. Widać to wyraźnie analizując kierunki wybierane przez naszych rodaków w okresie okołoświątecznym oraz dużą popularność rezerwacji rodzinnych. Wśród grudniowych destynacji Polacy najczęściej wybierają Wielką Brytanię, nie jest to związane z zimową ofertą turystyczną kraju, ale właśnie z odwiedzinami bliskich.  Według danych Narodowego Biura Statystycznego (ONS) z sierpnia 2015 wynika, że w Wielkiej Brytanii mieszka 853 tysięcy Polaków, liczba ta stale rośnie. Inne, oprócz Wysp Brytyjskich, najpopularniejsze kierunki wizyt rodzinnych to Niemcy i Norwegia. 

  • 1
  • 2
  • PK 2015-12-04 10:28:11
    Po co jest ten artykuł? Kogo ma reklamować? Czy chodzi o promowanie "alternatywnego" świętowania?

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA