PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polacy wydadzą na wakacje 20 mld złotych

  • Autor: PAP
  • 20 sie 2015 15:57

W br. niemal połowa Polaków wyjedzie lub już była na wakacjach wydając przy tym 20,2 mld zł, z czego 10,6 mld zł stanowią wydatki na wyjazdy krajowe, a 9,6 mld zł na wyjazdy zagraniczne - wynika z raportu firmy doradczej KPMG.

REKLAMA

Jak wskazano w raporcie pt.: "Wakacyjne wyjazdy Polaków. Edycja 2015" przeciętny koszt wyjazdu krajowego to 1,9 tys. zł, zaś zagranicznego 4,6 tys. zł.

W tym roku wśród Polaków udających się na wakacyjny wyjazd 68 proc. decyduje się na wyjazd krajowy. "40 proc. Polaków spędzających wakacje w kraju decyduje się na polskie wybrzeże. Znacznie rzadziej Polacy wybierają wakacje w górach czy nad jeziorem" - czytamy w raporcie.

Natomiast jedna trzecia Polaków spędzi lub spędziła co najmniej jeden wyjazd za granicą. Wśród trzech najpopularniejszych zagranicznych celów podróży znalazły się: Chorwacja, Hiszpania oraz Włochy.

Z badania wynika, że czwarte miejsce wśród zagranicznych destynacji zajmuje Grecja, która mimo kryzysu wciąż przyciąga polskich turystów. Z zaprezentowanych danych wynika, że ostatnie wydarzenia w tym kraju, a także Turcji i Tunezji nie mają istotnego wpływu na wakacyjne decyzje Polaków. "Aż 86 proc. ankietowanych Polaków nie rozważało wakacyjnego wyjazdu turystycznego do tych krajów - bez względu na aktualne wydarzenia. 5 proc. ankietowanych deklaruje, że mimo ostatnich wydarzeń i tak odbyło lub odbędzie podróż do wymienionych krajów. 9 proc. Polaków zmodyfikowało swoje plany, najczęściej zmieniając cel podróży" - wskazali autorzy badania.

Z badania wynika też, że Polacy podczas urlopu spędzają czas na plażowaniu oraz innych formach odpoczynku pasywnego, zarówno w Polsce (główny cel w przypadku 57 proc. wyjazdów), jak i za granicą (48 proc.). Na drugim miejscu znalazło się zwiedzanie (21 proc. wyjazdów w Polsce oraz 35 proc. wyjazdów zagranicznych), zaś trzecie miejsce zajęło uprawianie sportu (odpowiednio 18 i 10 proc.).

Większość Polaków wyjeżdzających na wakacje organizuje swój wypoczynek na własną rękę, a jedynie 12 proc. korzysta z oferty biur podróży. "Polacy planujący turystyczne wyjazdy wakacyjne polegają przede wszystkim na własnym doświadczeniu. Aż 67 proc. respondentów zadeklarowało, że podczas organizowania wyjazdu kieruje się własnym doświadczeniem - wybiera sprawdzone przez siebie miejsca wypoczynku. 61 proc. z nich rozważa decyzję o wyjeździe pod wpływem rekomendacji rodziny i znajomych" - czytamy w raporcie.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA