PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polscy hotelarze liderami w gościnności

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 kwi 2016 11:22

Polscy hotelarze liderami w gościnności Fot. Fotolia

Jak wynika z najnowszych badań międzynarodowego portalu rezerwacyjnego Hotel Info goście są bardziej zadowoleni z jakości obsługi świadczonej przez pracowników hoteli. W zestawieniu krajów Polska awansowała do czołowej piątki w Europie.

REKLAMA

Nowym „krajem uśmiechu” została Słowacja (8,76 punktów na 10 możliwych). Zwycięzcę wyłoniono na podstawie ponad dwóch milionów ocen klientów międzynarodowego portalu rezerwacyjnego Hotel Info. Również w Bułgarii i Polsce gościnność zyskuje na znaczeniu. Obecnie bułgarscy hotelarze, którzy zgromadzili 8,70 punktów, zostali ocenieni lepiej niż w roku poprzednim (8,40) i dzięki temu zaliczają się, podobnie jak polscy z 8,67 punktami (wcześniej 8,52), do najlepszej piątki w Europie.

Natomiast zeszłoroczni liderzy, Finlandia, Niemcy oraz Austria, stracili swoje czołowe pozycje. Austriaccy hotelarze zostali ocenieni przez gości na 8,61 punktów, co jest lepszym wynikiem niż przed rokiem, jednak pozwoliło to na zajęcie tylko 6 miejsca. Właściciele niemieckich hoteli muszą zadowolić się niższą oceną, która wynosi 8,55 punktów (wcześniej 8,59) i siódmą lokatą. W ocenie uprzejmości przez turystów Finlandia (8,44), która była ubiegłorocznym liderem, spadła na miejsce 12.

Jeżeli podróżni w Wielkiej Brytanii oczekują przysłowiowej brytyjskiej uprzejmości, to wynik na poziomie 7,95 punktów jest mniejszym powodem do dumy dla tamtejszych właścicieli hoteli. Wielka Brytania i Dania (7,75) znajdują się na szarym końcu w Europie.

Podczas porównywania największych miast Polski turyści ogłosili Warszawę (8,87) nowym liderem. W porównaniu z ubiegłym rokiem (8,47) poziom gościnności w warszawskich hotelach znacząco wzrósł. Również w Krakowie (8,69), Łodzi (8,63) i we Wrocławiu (8,57) goście byli bardziej zadowoleni z jakości usług świadczonych przez pracowników hoteli.

Tym razem na końcu stawki uplasował się Poznań, który mimo wszystko zanotował dobrą ocenę, wynoszącą 8,52 punktów. Godne uwagi: Zgodnie z oceną turystów we wszystkich miastach czołowej piątki hotelarze byli bardziej gościnni i pomocni niż w roku poprzednim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA