PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polscy turyści najchętniej wybierają Pragę

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 paź 2015 14:32

Polscy turyści najchętniej wybierają Pragę Praga

Wśród zagranicznych destynacji, zarówno w sezonie letnim, jak i po sezonie, Polacy za granicą najchętniej odwiedzają Czechy - wynika z badan przeprowadzonych przez Trivago.pl. A czy Czesi lubią podróżować do Polski?

REKLAMA

W sezonie letnim, jak i po sezonie najczęściej wybieramy Pragę. Popularnymi kierunkami w Czechach są również Brno, Ołomuniec, Liberec i Hradec Králové. W tym okresie, po Słowakach i Niemcach to właśnie Polacy najczęściej odwiedzają Czechy. 

Przekonujemy się jednak, że nasi południowi sąsiedzi nie odwzajemniają tego uczucia i nie są tak bardzo zainteresowani naszym krajem. W okresie letnim i po sezonie do Polski najczęściej przyjeżdżają Niemcy, Norwegowie i Szwedzi, a następnie kolejno Anglicy i Finowie. Najpopularniejszym kierunkiem Czechów szukających noclegu w Polsce na trivago jest Kraków, Gdańsk i Warszawa.

Pozostając przy najpopularniejszym czeskim kierunku, czyli Pradze, poprzez średnie ceny za nocleg dla dwóch osób każdego miesiąca bieżącego roku możemy stwierdzić, w którym okresie noclegi drożeją, a którym są nieco tańsze. Najtańszym miesiącem w tym roku okazał się luty (295 zł) i marzec (324 zł). Najdrożej było we wrześniu (517 zł)  i w maju (607 zł). W zeszłym roku średnia cena za nocleg w Pradze, w listopadzie wynosiła 342 zł, w grudniu 427 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tab 1. Popularne kierunki zagraniczne Polaków i Czechów (lipiec-październik 2015)

 

 

 

 

 

 

 

Tab 2. Narodowości najczęściej odwiedzające Polskę i Czechy (lipec-październik 2015)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykres: Średnie ceny w zł za nocleg dla dwóch osób w Pradze w 2014 i 2015 roku

Praga i Brno: Co warto zwiedzić?

Praga to stolica i największe miasto Czech lężące nad rzeką Wełtawą, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, często nazywane jest miastem setek wież. W żydowskiej części miasta znajdziemy kręte uliczki. Praga słynie z klimatycznych kawiarni, natomiast miłośnicy rejsów statkiem, mogą wybrać się na wycieczkę po Wełtawie. Do najsłynniejszych zabytków można zaliczyć gotycki most Karola, na którym pary zakochanych wieszają kłódki. Naszej uwadze nie umknie największy zamek na świecie - Zamek Praski, czyli Hradczany, po którego dziedzińcach i pałacach można by długo wędrować, zgłębiając historię siedziby czeskich królów. Praga jest również pełna kościołów, a do najpiękniejszych zalicza się barokowy kościół św. Mikołaja.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA